Burdur'da askeri birlikte koronavirüs paniği! 33 askerin testi pozitif çıktı...

Koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Burdur'da 58'inci Piyade Alayı'nda yapılan koronavirüs testleri sonrasın 33 askerin testi pozitif çıktı. Yapılan testlerin ardında birlikte panik yaşandı. Temas içinde olan 221 askerde yurtlarda karantinaya alındı.

Yayınlanma Tarihi: 13.07.2020 16:37
Değiştirme Tarihi: 13.07.2020 16:37
Burdur'da askeri birlikte koronavirüs paniği! 33 askerin testi pozitif çıktı...

Burdur'da askeri birlikte koronavirüs alarmı verildi. Burdur 58. Piyada Alayı'nda yapılan koronavirüs testlerinin ardından 33 askerde koronavirüs tespit edildi. Daha sonrasında bu askerlerle yakın temasta olan 221 askerde yurtlarda karantinaya alındı. 

BURDUR VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Burdur Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’nda vatani görevini yapmakta olan askerler arasında Covid-19 vakası tespit edilmesi üzerine, testi pozitif çıkan askerler Burdur Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştır. Yapılan filyasyon çalışmasında pozitif vakalarla temaslı olan askerler Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda izole edilmiş odalara alınmışlardır. Birçoğu asemptomatik olan askerlerimizin tamamının genel sağlık durumu iyidir" denildi.

Öte yandan Gölhisar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile pozitif vakaya rastlanan Yusufça beldesinde 4 ev karantinaya alındı.

Çavdır ilçesinin Kızıllar köyünde de pozitif vakaya rastlanması üzerine giriş ve çıkışlar kapatıldı