Burak Yılmaz'a Müjde!

Lazio’ya transferi son anda gerçekleşmeyen Galatasaray'ın yıldız golcüsü Burak Yılmaz’a kulüpten bir jest geliyor...

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2013 03:41
Değiştirme Tarihi: 06.09.2013 03:39
Burak Yılmaz'a Müjde!

Burak için Avrupa’dan en ciddi teklif 15 milyon Euro ile Lazio’dan gelirken İtalyanlar’a göre bu transfer menajerlerin istediği komisyonlar ve oyuncunun vazgeçmesi nedeniyle gerçekleşmemişti.

G.Saray yönetimi de aldığı kararla milli golcünün yıllık ücretine zam yaparak sözleşmesini uzatma kararı aldı. Sarı-kırmızılılarla 4+1 yıllık sözleşme yapan ve yıllık 2.3 milyon Euro ile maç başına 20 bin Euro kazanan Burak için yönetim de Sneijder tarifesi (Yıllık 3.2 milyon Euro) uygulayarak oyuncunun ücretini 3 milyon Euro seviyesine yükseltmeyi planlıyor.

‘TEKLİFTEN GURUR DUYDUK’

Burak Yılmaz da önceki gün şampiyonluk kupasını öperken çekilen bir fotoğrafını paylaşırken kulüpten de şu açıklama yapıldı: “Geçtiğimiz sezon sarı-kırmızı formayla gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da üstün bir performans sergileyen futbolcumuzun Avrupa’nın elit kulüplerinin dikkatini çekmesi doğaldır, bizi gururlandırmaktadır. Üstelik bu teklifleri geri çevirerek futbola G.Saray’da devam etme arzusu ve kararı hepimiz için ayrı bir sevinç kaynağı olmuştur.”

SKORER