"Burak Yılmaz Gidecek"

Transfer sezonunun kapanmasına artık sayılı günler Galatasaray, gündemin çok adından bahsettiren takımı konumunda.

Yayınlanma Tarihi: 02.09.2013 09:46
Değiştirme Tarihi: 02.09.2013 09:44
'Burak Yılmaz Gidecek'

Transfer sezonunun kapanmasına artık sayılı günler Galatasaray, gündemin çok adından bahsettiren takımı konumunda. Tüm sarı kırmızılı camia benzer soruları soruyor: ‘Burak gidecek mi?’ ‘Bruma gelecek mi?’ Galatasaray, şampiyonlar ligi’nde mücadele edecek olan kadro listesini bugün UEFA’ya bildirmek zorunda. Ve yönetim kadroya son şekli vermek için yoğun bir mesai harcıyor.

Transferin bitimine artık sayılı saatler kala, en yoğun Pazar gününü geçiren Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, G.Saraylılar’ın merak ettiği konularla ilgili Hürriyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

1-BRUMA BUGÜN GELİYOR

Bruma çok önemli ve G.Saray’ın gelecek adına çok büyük beklentiler içinde olacağı bir futbolcu. Şu anda artık kontrat müzakereleri yapılıyor. Ve resmi işlemler, son prosedürler görüşülüyor. Bruma ve Sporting ile hemen hemen her şartlarda mutabıkız. Fatih Hoca’nın raporu ile uzun süredir istediğimiz ve peşinde olduğumuz bir futbolcu idi. Ancak oyuncunun da kulübü ile yaşadığı sorunlar nedeniyle belki de aylar önce bitecek olan konu, transferin son gününe kaldı. Ayrıca kafamızdaki tek soru Bruma’ya kadroda yer açabilmekti.

Çok net söylüyorum, yabancı kısıtlaması olmasa, ben Bruma’yı Florya’ya teslim etmiştim. Lejyoner bir isim alacaksak, bu da Bruma olacaktı. Ve bu konuda bugün resmi duyuruyu yapmayı hedefliyoruz.

2-KENDİ İSTERSE BURAK YILMAZ GİDECEK

Galatasaray'ın menfaatleri kadar Burak Yılmaz’ın ve diğer oyuncuların geleceği de çok önemli. Şu ana kadar Burak bu konuda net olarak iradesini koymadı. Lazio’nun da ne derece ciddi olduğunu teklifi ile masaya koyması önemli. Bugüne kadar Lazio’dan kabul edilebilir teklif gelmedi. Burak gitmek istiyorum iradesi koyar ve Lazio’da ciddi teklifle gelirse o zaman İtalyan kulübü ile bu konuyu ciddi anlamda konuşabilirim.

Kısaca Burak, transferin son günü Lazio’ya giderse de istediği için gidecek, aynı Arda Turan gibi. Ben ne kadar Burak’ın kalmasını istesem de eğer başka bir kulüpte oynamak varsa buna engel olamam. Ben futbolcunun tercihine önem veren bir başkanım. Alacağımız 2 milyon Euro G.Saray’ı ne zengin ne de fakir yapar. Önemli olan bu genç oyuncunun kararı ve istikbali.

3-BİR YERLİ OYUNCU DAHA GELEBİLİR

Belki bir tane de yerli oyuncu alabiliriz. Çünkü Bruma’yı aldığımız takdirde onu ilk 11’de oynatmak adına bir mevkii de yerli oyuncuya verip bu oyuncuya yer açabiliriz. O yüzden bunun matematiğine yapıyoruz. G.Saray’da ilk 11’de oynayacak düzeyde yerli takviye yapabiliriz.

Ayrıca G.Saray’ın sadece yapacağı takviyeler değil, içeride de halletmesi gereken bazı operasyonlar var. Riera konusu, Aydın’ın mevzusu, G.Saray’ın bu son 24 saat içinde halletmesi gereken birçok operasyon var. Ancak şunu ifade edebilirim. Ben G.Saray adına hiçbir baskı ve tepkiden çekinmeden doğru bildiğimi yaparım. G.Saray’ın geleceği için gerçekleri ve doğrularımı göz ardı edemem.

LAZIO, İSTANBUL'DAN AYRILMIYOR


İtalyan kulübü, Burak’ın transferi için yolladığı temsilcisi Antonini’yi İstanbul’da bekletiyor. Yılan hikayesine dönen Burak Yılmaz-Lazio flörtünde artık sona doğru yaklaşılıyor. İtalyan temsilcisinin ısrarla kadrosuna katmak istediği milli oyuncu için İstanbul’a üs kurdu ve bugün nihai sonuç almayı bekliyor. Öyle ki Lazio, temsilcisi Antonini, iki günden bu yana İstanbul’da bekliyor.

Burak’a 2.3 milyon Euro teklif edip, olumlu sinyal alan Lazio Kulübü kenara çekildi ve sarı kırmızılı yönetim ile bugün son bir görüşme yapacak. Antonini, yıldız oyuncuyla beraber Roma’ya dönmenin hesaplarını yapıyor.

BUGÜN BİTEBİLİR

G.Saray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve yönetimi ise bugün Burak’ın menajeri ve kendisi ile görüşecek. Golcü oyuncu ve menajerlerine bugün Lazio’nun teklifine nasıl baktığı ve fikri sorulacak. Golcü, ayrılığı onaylar ise Burak Yılmaz bugün büyük ölçüde Lazio’lu olacak.

İLK YANIT OLUMSUZDU

İtalyan kulübünün son olarak 12 milyon Euro ve Şampiyonlar Ligi bonusu ile yaptığı teklife daha önceleri olumsuz yanıt veren Aysal ve yönetimi, Burak’ın yanıtı ve tavrına göre Lazio ile bir kez daha masaya oturacak.