Burak Koşar kimdir?

Burak Koşar, 2002 yılında Ankara’da doğmuştur. Sosyal medya üzerinde yaptığı projeler ile tanınmıştır. Şu an Reynmen olarak tanınan Yusuf Aktaş’ın asistanlığını yapmaktadır. Ayrıca Sosyazete’nin sahibidir. 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 13:57
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 13:58
Burak Koşar kimdir?

İlköğretim hayatına Kıbrıs’ta başlamıştır. Hatay’ın İskenderun ilçesinde ilköğretimini tamamladıktan sonra, Siirt’te orta öğretim hayatına başlayan Burak KOSAR, Ankara’da orta öğretimini tamamlamıştır. Askeri Lise Sınav’ına başvurup geçer not almıştır ve ardından Askeri Lise’lerin kapatılması sonucunda gidememiştir. Şuan ise Ankara Sosyal Bilimler Lisesi’ne gitmektedir.2016 yılının başlarında Microsoft Türkiye’de marka elçisi olarak işe başlamıştır. Bu süreçte önce kendisine ait Teknoself’te makalelerini yayınlamıştır. 

Ardından İzmo Bilişim çatısı altındaki Webtekno’da editör olarak işe başlamıştır. 2017 Ekim ayında GearBest’in Türkiye operasyonunda reklam direktörlüğü ve genel direktör asistanlığı görevlerini üstlenmiştir. Bu esnada Xiaomi’nin, Türkiye pazarına girmesi ile birlikte ilk projelerinin sosyal medya kısmını yönetmiştir. 

2018 Mart ayında Mynet’te editör olarak işe başlamıştır.Burak KOSAR, Ardından 2018 Ağustos ayında BaBaLa TV’de işe başlayıp BaBaLa Haber’i kurmuştur. Tekrardan, bir E-Ticaret şirketi olan Banggood’da Türkiye Partner’i olarak göreve başlamıştır. Türkiye’deki ünlü ve influencer camiası ile çok yakın ilişkilere sahip olan Burak Koşar’ın 17 yaşındaki başarıları gazetelere köşe yazısı olmuş durumda. Şu an ise Reynmen olarak tanınan Yusuf Aktaş’ın asistanı ve Houze Istanbul‘da dijital pazarlama direktörü olarak kariyerine devam etmektedir. Hala Ankara’da yaşamaktadır.

Etiketler: Burak Koşar