Bulduğu 110 bin lirayı polise teslim eden temizlik işçisi Habib Çaylı'ya ünlülerden destek!

Bursa'da görev yapan temizlik işçisi Habib Çaylı, çalışırken 110 bin lira bulmuş ve polise teslim etmişti. Tüm Türkiye'yi duygulandıran işçiye Demet Akalın, Alişan ve Mustafa Ceceli'den yardım eli uzandı. 

Yayınlanma Tarihi: 20.08.2020 14:04
Değiştirme Tarihi: 20.08.2020 14:04
Bulduğu 110 bin lirayı polise teslim eden temizlik işçisi Habib Çaylı'ya ünlülerden destek!

57 yaşındaki temizlik işçisi Habib Çaylı, görevini yaparken 110 bin lira bulmuştu. Parayı müdürüyle birlikte Çekirge Polis Merkez Amirliği’ne götüren Çaylı'ya ünlü isimlerden yardım eli uzandı. İki farklı bankaya 35 bin lira kredi borcu olduğu belirtilen Çaylı, "Ben o gün yola çıktım. Yolu temizlerken baktım orada siyah bir torba var. Torbayı aldım elime, çöp diye atacaktım. Sonra içini açıp baktım ve para olduğunu gördüm. Durumu hemen çavuşuma bildirdim ve onunla birlikte karakola giderek bu parayı teslim ettim. 2 ayrı bankadan kredi çektim. Ben bu parayı bulup, polise götürdüğüm için sevindim. Belki de paranın sahibi arabasını sattı, belki ev alacak, belki ihtiyaç sahibi biri diye düşündüm. İnşallah paranın sahibi bulunacak ve bulununca da kendisiyle görüşmek, tanışmak isterim. Borcuma rağmen bu parayı teslim ettim, çünkü haram para istemiyorum. Haram para kursağımdan geçmesin. Helal para istiyorum, ekmeğimin peşindeyim" diye konuştu. 

KREDİ BORCU ÖDENECEK 

Alişan ve Demet Akalın'ın sabah programına konuk ettiği Çaylı'nın iki bankaya olan toplam 35 bin liralık kredi borcunu iki şarkıcı ve Mustafa Ceceli ödeyeceklerini söyledi. Programda Mustafa Ceceli, "Dünya, senin gibi iyi kalpli insanlar sayesinde ayakta duruyor. Yapmış olduğun şey hem bizlere hem de yeni nesle çok büyük bir örnek. Haram para yemem demişsin, bunu da ispatlamış ve kanıtlamışsın. Dileriz ki gizliden açıktan buna yönelen insanlara da ders olur. Ben de Demet ve Alişanın pastasına katkı sağlamak isterim, o yüzden Allah senden razı olsun" diye konuştu. Çaylı'ya ayrıca çocuk odası ve giysi dolabı desteği de verilecek.   (DHA)