Bugün hava durumu nasıl olacak? Yağmur yağacak mı? | 9 Mayıs hava durumu

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından tarafından yapılan son tahminler yakından inceleniyor. Yapılan tahminler doğrultusundan yurdun batı kesimlerinde hava sıcaklıkları geçtiğimiz güne nazaran yükselirken bazı bölgeler için sağanak yağış bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi: 09.05.2019 10:53
Değiştirme Tarihi: 09.05.2019 10:56
Bugün hava durumu nasıl olacak? Yağmur yağacak mı? | 9 Mayıs hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 9 Mayıs hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan tahminlere göre yurdun bazı bölglerinde sağanak yağış geçişleri beklenirken doğu ve batı kesimlerde ise bahar sıcakları iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. İşte 9 Mayıs hava durumu…

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı çevreleri ve Erzurum'un kuzeydoğu kesimleri ile gece saatlerinden sonra Trakya ile Çanakkale ve İstanbul çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU – 9 MAYIS

İstanbul hava durumu 9 Mayıs Perşembe yani bugün en çok merak edilenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. İstanbul'da parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olması beklenen İstanbul il genelinde yağmur beklenmiyor ve sıcaklıkların ise 19 derece dolaylarında seyretmesi tahmin ediliyor.