Bugün hava durumu nasıl olacak? 11 Kasım il il hava durumu bilgisi

Bugün hava durumu nasıl olacak? 11 Kasım il il hava durumu bilgisi
Yayınlanma Tarihi: 11.11.2019 09:46
Değiştirme Tarihi: 11.11.2019 09:46

Bugün hava nasıl olacak sorusunun yanıtı, haftanın ilk gününde işe giden vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yurdun kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak. İşte 11 kasım il il hava durumu bilgisi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İzmir, Manisa, Aydın, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve Bursa çevreleri ile İstanbul, Kütahya, Uşak ve Muğla'nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yurdun kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle doğu ve güneydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu 22İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde batı kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı 22İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23Adana: Az bulutlu 30Antalya: Parçalı ve az bulutlu 27Samsun: Az bulutlu 24Trabzon: Az bulutlu 22Erzurum: Az bulutlu ve açık 14Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 23