Bugün bankalar açık mı? EFT işlemi yapılıyor mu? 3 Ağustos Pazartesi banka işlemleri nasıl yapılacak?

3 Ağustos Pazartesi günü itibari ile "EFT işlemleri başlayacak mı? Bankalar bugün çalışıyor mu?" soruları araştırılmaya devam ediyor. Kurban Bayramı nedeniyle 30 Temmuz Perşembe yarım gün mesainin ardından tatil uygulamasının başlaması para transferi yapacakları meraklandırdı. EFT işlemlerinin tekrar ne zaman başlayacağı sorgulanmaya başladı! Bankaların çalışma günlerini ve "bayramda EFT yapılır mı? PTT bugün açık mı? Bugün kargo gönderimi var mı?" sorularının cevabını haberimizde bulabilirsiniz...

Yayınlanma Tarihi: 03.08.2020 10:51
Değiştirme Tarihi: 03.08.2020 10:52
Bugün bankalar açık mı? EFT işlemi yapılıyor mu? 3 Ağustos Pazartesi banka işlemleri nasıl yapılacak?

3 Ağustos Pazartesi itibari ile son günü devam eden Kurban Bayramı tatili, 31 Temmuz Cuma günü resmi olarak başlamış; arefe günü nedeniyle birçok kurum da yarım gün mesainin ardından çalışmasını durdurmuştu. Peki, 3 Ağustos Pazartesi günü EFT işlemi yapılır mı? Bugün bankalar açık mı? Bugün PTT açık mı? Kargo gönderimi yapılır mı? İşte detaylar!

Haber ile ilgili metin girin!.

 

3 AĞUSTOS PAZARTESİ BANKALAR AÇIK MI? EFT YAPILIYOR MU? 

Dört günlük Kurban Bayramı tatili, para transferi yapmak isteyen vatandaşları merakta bıraktı, gözler bankaların işlemleri ne zaman başlatacağına çevrildi. EFT işlemi yapmak isteyenler işlemi tatil süresince tamamlayabilir ve para gönderimini tamamlayabilirdi fakat bankanın bu işlemi onaylaması ve EFT işleminin tamamlanması yarın mesainın başlaması ile gerçekleşecek. 4 Ağustos Salı günü EFT işlemleri tamamlanacak ve bankaların açılması ile para transferleri kaldığı yerden devam edecek.

 

3 AĞUSTOS PAZARTESİ PTT AÇIK MI? KARGO GÖNDERİMİ BUGÜN YAPILIYOR MU?

Bugün Kurban Bayramı'nın dördüncü günü olması sebebiyle resmi tatil devam ediyor.

Yarın itibariyle yani 4 Ağustos Salı günü PTT, bankalar ve diğer devlet kurumları da çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek. Kargo gönderimleri yapılabilecek.