Bugün bankalar açık mı? 31 Aralık Perşembe günü resmi tatil mi?

Bugün bankalar açık olacak mı sorusunun yanıtı, 31 Aralık yılbaşı günü özel işlerini halletmek isteyen birçok vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Bankaya gidip işlerini halledecek olan vatandaşlar, bugün bankaların çalışıp çalışmadığını merak ediyor. Peki, Bugün bankalar açık mı? 31 Aralık Perşembe günü resmi tatil mi?

Yayınlanma Tarihi: 31.12.2020 10:47
Değiştirme Tarihi: 31.12.2020 10:47
Bugün bankalar açık mı? 31 Aralık Perşembe günü resmi tatil mi?

Bankalar bugün açık olacak mı?, 31 Aralık resmi tatil mi? gibi soruların yanıtlarını merak eden binlerce vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Peki, Bugün bankalar açık mı? 31 Aralık Perşembe günü resmi tatil mi?

BUGÜN BANKALAR AÇIK MI?

31 Aralık’ta bankalar açık olacak. 31 Aralık Perşembe günü resmi tatil değil, resmi kurum ve kuruluşlar bu tarihte çalışmaya devam edecekler.

Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanununda yer alan bilgilere göre 1 Ocak günü resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Yılbaşı tatilinin bir önceki gün olarak bilinen 31 Aralık tarihi ise bu kanuna göre yarım gün ya da resmi tatil olarak nitelendirilmemiştir.