Herkes onu konuştu!

Ekranların sevilen moda yarışması Bu Tarz Benim'in sevilen juri üyesi Nur Yerlitaş kimdir? İşte Nur Yerlitaş'ın hayatından bilgileri derlediğimiz haberimiz...

Yayınlanma Tarihi: 05.11.2014 14:17
Değiştirme Tarihi: 05.11.2014 14:17
Herkes onu konuştu!

Ekranların sevilen moda yarışması Bu Tarz Benim'in sevilen juri üyesi Nur Yerlitaş kimdir? İşte Nur Yerlitaş'ın hayatından bilgileri derlediğimiz haberimiz...Bu Tarz Benim yarışması ile ilgili merak ettikleriniz acunn.com'da. Bu Tarz Benim'de neler oldu, Bu Tarz Benim'in yeni bölümleriyle ilgili haberler, Bur Tarz Benim yarışmacıları ile ilgili son gelişmeler ve yarışmacıların hayatları acunn.com'da.Yeni yayın dönemi ile birlikte ekranlardaki yerini alan ve kısa sürede izleyicinin beğenisini kazanan Bu Tarz Benim'in en dikkat çeken jurisi Nur Yerlitaş oldu. Söylemleriyle ve mimikleriyle sosyal medyada sıkça gündem haline gelen ünlü modacının hayatından bilgileri sizler için derledik. İşte Nur Yerlitaş kimdir sorusunun cevabı:

Bu Tarz Benim jurisi Nur Yerlitaş kimdir?Modacı, tasarımcı Nur Yerlitaş, 11 Aralık 1960 tarihinde İstanbul Vefa’da doğmuştur. Annesinin adı Saadet Yerlitaş’dır. Benan adında bir kız kardeşi vardır. Dobralığı ile biliniyor. Bu yüzden sözünü sakınmak hiç ona göre değil. Kendisini “dikişçi” ve “kostüm tasarımcısı” olarak tarif ediyor. Bilindik ifadesiyle “modacı” olarak anılmak istemiyor. Bir dikiş atölyesi vardır.80'li yıllarda Paris’ten, Milano’dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlamış.Kendisini “Arızalı” olarak tarif eden Nur Yerlitaş, stres atmak için bulaşık yıkıyor. Bazen gecenin bir saati geceliğinin üstüne palto giyip bir kafeye gidiyor.Nur Yerlitaş, Nişantaşı’nda ikamet etmektedir. İtalya’nın Milano kentinde de yüksek tavanlı minik bir dairesi var. Mutfağında iki buzdolabı var. Birinde meyveler, içecekler, diğerinde pasta tipi yiyecekler bulunuyor.Nur Yerlitaş’ın evinde iki yardımcısı var, banyoda hamam usulü yıkanıyor. Her sabah yardımcıları tarafından taslarla, keselerle yıkanıyor.Derin Mermerci’ye de Bülent Ersoy’a da elbise dikiyor. Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan’ın sahne kostümlerini hep Nur Yerlitaş diker.Nur Yerlitaş, 2007 yılında Show TV’de Şebnem Dönmez’in sunuculuğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı.2010 yılında Show TV’de yayına giren “Yemekteyiz” adlı yarışmada Nur Yerlitaş, Barbaros Şansal, şarkıcı Cenk Eren, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve eski Avrupa güzelimiz Neşe Erberk ile yarıştı. İlk gün Nur Yerlitaş’ın evsahipliği yaptığı Yemekteyiz’e Seda Sayan da konuk olarak katıldı.2011 yılında Show TV’de yayınlanan “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Diğer jüri üyeleri ise Moda Tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve koreograf Uğurkan Erez oldu.Nur Yerlitaş, 2011 yılında Demet Akalın'ın 'Türkan' klibinde Türkan Şoray'ı canlandırdı. Klipte birçok ünlünün yanı sıra İzzet Çapa’da rol aldı.Bugüne kadar hiç evlenmemiş olan Nur Yerlitaş halen bekardır.