Bu insanlar kendi mezarını kazıyor!

Bu insanlar kendi mezarını kazıyor!

Rusya Moskova'da ölüm korkusu olan insanlara uygulanan tedavi yöntemi oldukça sıradışı. Ölüm korkusu olan insanlar fobilerini yenmek için kendi mezarlarını kazıyorlar.

Rusya'nın başkenti Moskova'da, ölüm korkusu olan insanlara fobilerini yenmeleri için çok garip bir tedavi yöntemi uygulanıyor.

Canlı canlı toprağa gömülmek
Canlı canlı toprağa gömülmek, pek çok insan için en kötü ölüm şekillerinden biri olarak görülüyor. Hatta bu korkunun psikiyatri literatüründe adı bile var: Taphofobi. Moskova'da, ölüm korkusu olan insanlara fobilerini yenmeleri için oldukça korkutucu bir tedavi yöntemi uygulanıyor. Kendi mezarlarını kazan Ruslar, yerin yaklaşık 2 metre altına diri diri gömülüyor. Bu garip tedavinin reklamları Rusya'da kullanılan bazı sosyal medya sitelerinde de yer alıyor.

Kapalı alan korkusunu da engelliyor
Diri diri mezara gömülme tedavisinin uygulayıcılarından Sergey Volkov'un iddiasına göre; bu yöntem kişilerin sadece 'ölüm korkusunu' değil, "Klostrofobik (kapalı yerde kalma fobisi)" korkularını yenmesine de yardımcı oluyor.

İddialara göre Rusya polisi, bu enteresan tedavi yöntemiyle ilgili pek çok şikâyet alıyor. Bu şikâyetlerden birkaçı da Volkov'un lisanslı bir doktor olmadığı ve uyguladığı tedavinin amatörce yapıldığı için insanların can güvenliğini riske attığı yönünde.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ölüm Korkusu / Ölüm Kaygısı Nedir?
Günlük yaşamda ölüm korkusu olarak ifade edilen durum, aslında ölüm kaygısı/anksiyetesidir.

Ölüm endişesinin getirdiği en görünen psikolojik boyut da ölümü bir korku olarak nitelemektir aslında. Var olamama tehdidi ile karşı karşıya gelen bir kişi bu durumun doğal bir süreç gibi algılanmasından daha çok ne olacağını ve sonunu bilememenin getirdiği endişe ile bu doğal süreçten korkmakta ve ölüm ile korku kelimelerini birbiri ile bağdaştırmaktadır. Çok korktuğumuz durumlarda bile ‘korkudan ölüyordum’ tabiri bu görüşü desteklemektedir. Var olamama tehtiti yada sevdiği birinin varolmayacağı düşüncesi kaygıyı da beraberinde getirir.

Ölüm kaygısı, sıklıkla yaşanan travmatik bir durumun ardından ortaya çıkabilir. Kayıp-yas süreci sonrasında da yoğun bir kaygı olarak hayatınızı olumsuz etkileyebilecek hatta sosyal hayatınızı devam ettiremeyeceğiniz yoğunlukta kaygılara sebep olabilir.

Görüntülenme : 377 Güncelleme Tarihi: 09/09/2016 14:26:10
Yayınlanma Tarihi: 09/09/2016 14:20:46

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin