Bu hafta hava nasıl olacak? 18 Ocak il il hava durumu raporu

Bu hafta hava nasıl olacak sorusunun yanıtını merak eden binlerce vatandaş, internet üzerinden sorgulamalarına devam ediyor. Ülke genelinde artan soğuk hava rüzgarı sonrası tüm illerde geçtiğimiz hafta kar yağışı gözlemlendi. İstanbul'da ise yarından itibaren hava sıcaklıklarında artış olacağı belirtildi. Peki, bu hafta hava nasıl olacak? 18 Ocak il il hava durumu raporu.

Yayınlanma Tarihi: 18.01.2021 09:50
Değiştirme Tarihi: 18.01.2021 09:50
Bu hafta hava nasıl olacak? 18 Ocak il il hava durumu raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde bu hafta hava durumunun nasıl olacağı açıklandı. İstanbul'da son 4 gündür yaşanan soğuk hava sonrasında salı gününden itibaren kent genelinde hava sıcaklıklarında artış gözlemleniyor. Peki, bu hafta hava nasıl olacak? 18 Ocak il il hava durumu raporu.

GÜNCEL HAVA DURUMU

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Konya ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, Marmara’nın kuzeydoğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü kar sağanağı, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi; Doğu ve Batı Karadeniz kıyıları ile Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ülke genelinde 4 - 8 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu, Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.