Breaking Bad dizisi gerçek oldu: Okulda metamfetamin üreten 2 doçent gözaltında

Birçok kişiye göre dünyanın en güzel dizisi olarak gösterilen Emmy ödüllü Breaking Bad, ABD'nin Arkansas eyaletinde gerçek oldu. 45 ve 40 yaşında olan iki kimya doçenti, okul laboratuvarında metamfetamin ürettikleri suçlamasıyla gözaltına alındı.

Yayınlanma Tarihi: 18.11.2019 14:06
Değiştirme Tarihi: 18.11.2019 14:06
Breaking Bad dizisi gerçek oldu: Okulda metamfetamin üreten 2 doçent gözaltında

ABD'nin Arkansas eyaletinde yaşanan olaya göre, Henderson Eyalet Üniversitesi'nde eğitim veren 45 yaşındaki Terry David Bateman ile 40 yaşındaki Bradley Allen Rowland okul laboratuvarında metamfetamin (bir çeşit uyuşturucu) üretiyordu. İki doçentin foyasını ortaya çıkaran şey ise, laboratuvardan gelen kokuları fark eden öğrencilerin polise haber vermesi oldu. 

Bu gelişmeler üzerine Clark County Polis Müdürlüğü, 2 doçentin gözaltına alındığı bilgisini verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

CNN'nin haberine göre, okulun iletişim bölümü dekan yardımcısı Tina Hall, 8 Ekim'deki ihbarın ardından kapatılan laboratuvarın Çevre Dairesi uzmanlarının yardımıyla havalandırılarak 29 Ekim'de yeniden açıldığını söyledi.

Uzmanların içerideki kokudan kurtulmak için hava filtreleme sistemleri kullandığı ve geçici olarak pencereleri söktüğünü anlattı.

Bateman ve Rowland'ın 11 Ekim'de çıkarıldıkları idari izinden dönüşlerinde Cuma günü gözaltına alındıkları belirtiliyor.

Polis, iki öğretim görevlisi hakkında sentetik uyuşturucu imal etmek ve uyuşturucu yapımı malzemeleri kullanmak suçlarından dava açılmasının beklendiğini söyledi.

'Breaking Bad'
CNN, haberinde esprili bir dille, Breaking Bad dizisine gönderme yaparak "Gözaltına alınan doçentlerin hiçbirinin adının Walter White değil" dedi.

AMC'nin 2008-2013 yılları arasında yayımlanan dizisinde Walter White adlı bir kimya öğretmeninin öyküsü anlatılıyor.

Akciğer kanseri olduğunu öğrenen White, ölümünden sonra ailesinin geçimini sağlayabilmesi için kristal metamfetamin yapmaya başlıyor. Dizide White karakterini Bryan Cranston canlandırıyor.

Kaynak: BBC Türkçe