Bozcaada'da korkutan yangın kontrol altına alındı!

Çanakkale Bozcaada'da Beylik koyu sırtlarında akşam saatlerinde yangın çıktı. Makilik alanda çıkan yangın, ekiplerin 3 saat süren müdahalesinin ardından kontrol altına alındı.

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2020 23:59
Değiştirme Tarihi: 03.08.2020 00:00

Bozcaada ilçesi Beylik Koyu yakınlarında saat 20.00 sıralarında makilik alanda başlayan yangına ilk etapta Bozcaada Belediyesi'nin 2 itfaiye aracıyla müdahale edildi. Ardından Ezine ve Geyikli belediyelerine ait 4 itfaiye aracı ile Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 2 arazöz, feribotla Bozcaada'ya sevk edilerek, söndürme çalışmalarına katıldı. Bozcaada'daki vatandaşlar da kendilerine ait su tankerleri ve iş makineleri ile söndürme çalışmalarına destek verdi.


Yangın, Beylik Koyu mevkisinde, fıstık ağaçlarının da bulunduğu makilik alanda akşam saat 20.00 sıralarında çıktı. Alevleri fark eden vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye Bozcaada Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri gönderildi. Belediye hoparlörlerinden yapılan anonslarda da vatandaşlardan su tankerleriyle söndürme çalışmasına destek verildi.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ile Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu da adaya gelerek, çalışmaları yerinde takip etti. Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz'a geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bu arada yılın büyük bölümünü adadaki evinde geçiren sanatçı Fenidur Düzağaç da alevlerin yayıldığı bölgeye giderek, endişe içerinde yangını izledi. 

Beylik Koyu sırtlarındaki yangın rüzgarın hızıyla sahil kesimine doğru ilerledi. Yangında makilik alan dışında bölgedeki kızılçam ağaçları da zarar gördü. Üç saat süren mücadelenin ardından yangın kontrol altına alındı. Ekiplerin, soğutma çalışmalarına devam ediyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Etiketler: Bozcaada - yangın - çanakkale