BOTAŞ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? BOTAŞ personel alımı başvurusu için son tarih ne zaman?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından 268 personel alımı yapılacağının açıklanmasının ardından, binlerce kişi BOTAŞ personel alımına ilişkin detayları araştırmaya başladı. Sözlü sınavla alınacak olan BOTAŞ personel alımı için başvuru detayı ve şartlar merak ediliyor. Peki, BOTAŞ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? BOTAŞ personel alımı başvurusu için son tarih ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 28.01.2021 13:48
Değiştirme Tarihi: 28.01.2021 13:48
BOTAŞ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? BOTAŞ personel alımı başvurusu için son tarih ne zaman?

BOTAŞ personel alımı başvurusu nasıl yapılır sorusunun yantını merak eden binlerce vatandaş, internet üzerinden personel alımına ilişkin detayları araştırmaya devam ediyor. BOTAŞ çeşitli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere 268 personeli sözlü sınavla alacak. Peki, BOTAŞ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? BOTAŞ personel alımı başvurusu için son tarih ne zaman?

BOTAŞ PERSONEL ALIMI İÇİN SON TARİH NE ZAMAN?

BOTAŞ'ın konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, çeşitli alanlarda 74 mühendis, 149 teknisyen, 16 itfaiye görevlisi, 3 büro görevlisi, 23 uzman yardımcısı ve 3 müfettiş yardımcısı farklı illerde istihdam edilecek.

Söz konusu alım için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden, 25-29 Ocak arası mesai bitimine kadar yapılabilecek.

Öte yandan, personel alımına ilişkin detaylı açıklama ve başvuru formu İŞKUR'un adresinde yayımlandı.

BAŞVURU DETAYLARI

İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

İŞKUR’da bildirilen nihai listede yer alacak adaylara evrak teslim ve sözlü sınav tarihi www.botas.gov.tr adresinde duyurulacak olup ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 30 gündür.

İşe başlayan işçiler, 3 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

İlana müracaat edecek adayların ilan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekir.