Boris Johnson duyurmuştu, İngiltere'de karantina başladı

İngiltere'de mutasyona uğramış koronavirüs yüzünden günlük vaka sayısı 7 gündür 50 binin üzerindeydi. Bu yüzden İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın da açıkladığı 3. kez ulusal karantina kararı sonrası ülke sessizliğe büründü.

Yayınlanma Tarihi: 05.01.2021 18:55
Değiştirme Tarihi: 05.01.2021 18:55
Boris Johnson duyurmuştu, İngiltere'de karantina başladı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın ulusa sesleniş konuşmasında koronavirüs salgınında artan vaka ve can kayıpları nedeni ile 3’üncü kez ulusal karantina kararı alındığını duyurmasının ardından başkent Londra sokakları sessizliğe büründü.

DÜN AÇIKLANMIŞTI, BUGÜN BAŞLADI

Koronavirüs salgını nedeni ile zor günler geçiren İngiltere’de Covid-19’un yeni türü nedeni ile günlük vaka sayıları 7 gündür 50 binin üzerinde seyrediyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson dün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, koronavirüs salgınında artan vaka ve can kayıpları nedeni ile 3’üncü kez ulusal karantina kararı alındığını duyurmuştu.

SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI

Karantina kuralları gereğince ülkedeki tüm mağazalar, restoranlar, spor salonları ve eğlence merkezleri gibi işletmeler ile tüm okullar kapatıldı. Egzersiz ve mecburi ihtiyaçlar dışında sokağa çıkmak yasaklandı, ulusal karantina süresince insanların mümkün olduğunca evden çalışacak.

LONDRA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Karantinanın başlaması ile başkent Londra sokakları sessizliğe büründü. Başkentin en ünlü caddesi Oxford’da bütün dükkanlar kapatılırken, sadece gıda ve sağlık ihtiyaçlarının karşılandığı dükkanların açık kalmasına izin verildi.