Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Boğaziçi Köprüsü'nde o gece yaşananlar

Boğaziçi Köprüsü'nde o gece yaşananlar

Darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü’nde yaşanan olaylar en net bu görüntülere yansıdı.

18.07.2016 17:06

Bir grup asker, darbe girişimine tepki göstermek için köprüye yürüyenlerin üzerine ateş açtı. Vurulan siviller taksilerle, ambulanslarla hatta motosikletlerle hastanelere taşındı. Tamamen asker dolu bir otobüs de köprüye gitmek üzereyken vatandaşlar tarafından durduruldu. Otobüsün camları kırılırken içerideki askerler ateşle karşılık verdi.

Akşam saatlerinden itibaren köprünün Avrupa yakasına geçişini tanklarla tutan bir grup asker, darbe girişimine tepki göstermek için köprüye yürüyenlerin üzerine ateş açtı. Köprü gişelerin duvarlarını siper yapan ve ellerinde Türk Bayrağı taşıyan kalabalık, her ateş açıldığında kendini yere attı ancak geri adım atmadı.

Yarılılar taksiler ve motosikletle taşındı

Vurulan siviller taksilerle, ambulanslarla hatta motosikletlerle hastanelere taşındı. Darbeci askerler kalabalığın üzerine ateş ederken Beylerbeyi girişinden ters yönden bir tank ve zırhlı araç hızla köprüye girdi.

Asker dolu otobüs böyle durduruldu
Tamamen asker dolu bir otobüs de köprüye gitmek üzereyken vatandaşlar tarafından durduruldu. Otobüsün camların kırılırken içerideki askerler ateşle karşılık verdi. Askeri otobüs çok fazla ilerleyemeden durduruldu. Otobüsten indirilen bir asker kalabalık tarafından fena halde dövüldü. Bu görüntüler sabahın ilk ışıklarına kadar saatlerce sürdü. Köprüyü tutan askerlerin teslim olmasıyla sona erdi.

Yorumlar | 0
üye profil