Bodrum ve Muğla'dan dönüş çilesi! Uzun araç kuyrukları oluştu

Kurban Bayramı tatilinin son gününde yollarda dönüş yoğunluğu yaşanıyor. Özellikle Bodrum ve Muğla gibi tatil bölgelerinden dönüş yoluna çıkan araçlar yüzünden uzun kuyruklar oluştu. Muğla-Antalya ve Muğla-Aydın karayollarında 5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Yayınlanma Tarihi: 03.08.2020 17:48
Değiştirme Tarihi: 03.08.2020 17:48
Bodrum ve Muğla'dan dönüş çilesi! Uzun araç kuyrukları oluştu

Kurban Bayramı tatilinin sonuna gelinmesiyle birlikte tatilini Muğla Bodrum'da geçirenlerin bir kısmı evlerine dönmeye başladı. Turgutreis-Bodrum Karayolu, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Atatürk ve Emin Anter Bulvarı'nda dönüş yolundaki tatilciler, yoğunluğa neden oldu.

İlçenin çıkış yönündeki yoğunluğun aksine geliş yönünde az sayıda araç geçişi dikkat çekti. Kıbrıs Şehitleri Caddesi Torba Kavşağı'nda zaman zaman 1 kilometreye varan araç kuyrukları oluşurken, iki kilometrelik yolu 20 dakikada tamamlayan sürücüler, Milas yönüne hareket etti. Son 24 saatte ilçeden 44 bin araç çıkarken 33 bin araç ise giriş yaptı.

Haber ile ilgili metin girin!.

5 KİLOMETRELİK ARAÇ KUYRUĞU

Kurban Bayramı'nda yaklaşık 2 milyon yerli turisti ağırlayan Muğla'nın diğer tatil beldelerinde de benzer görüntüler vardı. Muğla-Antalya, Muğla-Aydın karayollarında 5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

DENETİMLER AKSAMADAN YAPILDI

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi bünyesinde bayram tatili süresince sivil, resmi, motorize ve yaya olmak üzere 172 ekip ile 379 personelin görev yaptığı öğrenildi.