Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şimdi de şehir merkezindeler

Şimdi de şehir merkezindeler

Muğla'nın Bodrum ilçesinde şehir merkezine inen domuzlar, parklarda ve binaların arasında dolaştı.

21.08.2015 13:41

Bodrum'da domuzlar, geçen gün plajda görülürken şimdi de şehir merkezine indiler. Parklarda ve binaların arasında dolaşan domuzları gören tatilciler şaşkına döndü.

Bodrum'da şehir merkezine kadar inen yaban domuzları, görenlerde şaşkınlığa neden oldu. Dağlık bölgelerde yiyecek bulamayınca şehir merkezine indiği sanılan yaban domuzları, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir çocuk parkına girdi.

 Ona yakın yaban domuzunun parkın kenarında bulunan yeşil alanda otlandığı görüldü. Evlerinden domuzları gören bazı vatandaşlar, yoldan geçenleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 Domuzlar, daha sonra caddelerde ilerleyerek bazı iş merkezlerinin otoparklarına ve evlerin bahçelerine girdi.

 Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinden İbrahim Nejat Taylan, AA muhabirine, bir süredir domuzların şehir merkezine indiğini belirtti. Domuzların insanlara zarar vermediğini anlatan Taylan, "Zaman zaman yiyecek atıyoruz. Sitenin yüzme havuzundan da su içiyorlar. Evlerin bahçelerinde yiyecek arıyorlar. Bunlar zararsız, alıştık artık" dedi.

 Mahalle sakinlerinden Mesut Akay da zaman zaman domuzlarla karşılaşınca korktuklarını dile getirerek, "Hayvanların uzaklaşmasını bekliyorum. Bu sıkıntıyı 3 günde bir yaşıyoruz. Domuzların aç kaldığı için şehre indiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

AA

Yorumlar | 0
üye profil