Bodrum'da kilometrelerce araç kuyruğu! Belediye Başkanı uyardı!

Yılbaşını Bodrum'da geçirmek isteyenler, bölgeye akın etti. Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Uyarıda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, vatandaşlardan koronavirüs önlemlerine dikkat etmelerini istedi. 

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2020 18:01
Değiştirme Tarihi: 30.12.2020 18:01
Bodrum'da kilometrelerce araç kuyruğu! Belediye Başkanı uyardı!

 

Yılbaşını Bodrum'da geçirecekler, bölgeye akın etti. Binlerce araç nedeniyle ilçede trafik yoğunluğu oluştu. Yaşanan yoğunluk sonrası Bodrum’da açık olan otellerinde yüzde 70 oranında doluluğu ulaştığı öğrenildi.

UYARI YAPTI! 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yılbaşı dolayısıyla ilçede yoğunluk yaşandığı, vatandaşların kalabalık ortamlardan uzak durması gerektiğini belirterek, “Cuma gününden itibaren Bodrum’da belirgin bir kalabalık başladı. Buradan anlıyoruz ki bu dört günlük sokağa çıkma yasağını ve yılbaşını Bodrum’da geçirmek istiyor vatandaşlarımız, evlerinde geçirmek istiyorlar muhtemelen. Çünkü otellerimizin birçoğu kapalı. Bununla beraber trafikte çok ciddi bir artış var. Yani üç gündür nerdeyse, bugün de dahil olmak üzere ciddi bir trafikle karşı karşıyayız. Tabii ki biz önlemlerimizi aldık. Kısıtlamayla beraber zaten sokağa çıkma yasağı olacak. Vatandaşlarımız evlerinde yılbaşını geçirecek. Ama ev partilerinin olmaması gerektiği çok net ifade edildi. Bizde bu konuda salgın riskinin devam ettiği bugünlerde hastalığın yayılmasını engellemeye çalışıyoruz. Aynı zamanda vatandaşlarımız sokakta da pazar yerinde de çok dikkatli olsunlar. Artan nüfus ve kalabalık aynı zamanda bu riski de arttırıyor. Şu anda bu risk geçmiş değil. Aşı uygulaması daha başlamadı. Ben o yüzden vatandaşlarıma dikkatli olmalarını uyarıyorum” açıklamasını yaptı. 

(İHA)