Bodrum'a koronavirüs akını! Tam 7 bin 980 yeni araç geldi

Koronavirüs yasaklarının gevşetilmesi ile birlikte Muğla'nın tatil cenneti Bodrum'da büyük yoğunluk yaşandı. Çoğunluğu İstanbul ve Ankara'dan gelen onbinlerce tatilci Bodrum'a akın etti.

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2020 18:22
Değiştirme Tarihi: 01.06.2020 18:22
Bodrum'a koronavirüs akını! Tam 7 bin 980 yeni araç geldi

Tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de derinden etkileyen koronavirüs salgını etkilerini azaltmaya başlayınca yasaklar gevşetilmeye başlanmıştı. 1 Haziran itibari ile gevşetilen yasaklar sonrası tatilciler güneye akın etti. 

GEREKLİ KONTROLLER YAPILDI

Özellikle İstanbul ve Ankaralı tatilcilerin birinci tercihi Muğla'nın turizm cenneti ilçesi Bodrum oldu. Bu gece yarısından öğlen 14.00'e kadar Bodrum'a toplam 7 bin 980 yeni aracın girdiği bildirildi. İlçenin girişinde ateşleri ölçüler ve kontrolleri yapılar tatilciler güvenli bir şekilde Bodrum'a alındı. 

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Türkiye'nin her yerinden misafir kabul ettiklerini belirtip, "Sosyal mesafe kurallarına göre her türlü tedbir alınmış durumda. Gelecek olan misafirlerimizin Sağlık Bakanlığı'nın verdiği talimat ve önerilere harfiyen uymalarını istiyorum. Kendilerinin ve ilişki kurdukları insanların sağlıkları önem taşıyor. Muğla'ya giriş-çıkış yapan misafirlere mutlaka koronavirüs testi yapılması gerekiyor. Virüs tespit edilen kişiler izole edilmeli. Sağlık Bakanlığı'mızın bununla ilgili çalışma yapacağına inanıyorum. Herkese sağlıklı bir yaşam temennisinde bulunuyorum. Her şey farklı olacak. Yeni bir düzene girdik. Bununla ilgili süreç bitmiş değil. 1 yıl boyunca dikkatli olmamız gerekiyor. Üzüntüye neden olabilecek olaylar yaşanmamasını temenni ediyorum" dedi.