BM, o saldırıdan üzüntü duydu

BM, o saldırıdan üzüntü duydu
Yayınlanma Tarihi: 09.02.2014 06:54 | Değiştirme Tarihi: 09.02.2014 06:41

BM Acil Durumlar Koordinatörü Valerie Amos, Suriye'de yardım görevlilerini hedef alan saldırıdan ötürü üzüntü duyduklarını belirtti. Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Durumlar Koordinatörü Valerie Amos, Suriye'de Humus'a yardım ulaştırılması için yapılan anlaşmanın bozulması ve yardım görevlilerinin hedef alınması nedeniyle derin üzüntü yaşadığını bildirdi.

Amos, yaptığı yazılı açıklamada, kuşatma altındaki Humus'a yardım götürülmesi ve sivillerin tahliyesi amacıyla tarafların çatışmalara üç gün ara vermek için anlaştıklarını hatırlatarak, "Anlaşmanın bozulması ve insani yardım ekiplerine hedef gözeterek ateş açılması nedeniyle derin üzüntü duydum. Açılan ateşle yaralananlara şifa diliyorum. BM ve Suriye Kızılayı çalışanlarının cesaret ve kararlılıklarını takdir ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bu saldırının Suriye genelinde siviller ve yardım çalışanlarının her gün yaşadıkları tehlikenin görülmesi için önemli bir örnek olduğunu kaydeden Amos, şunları kaydetti:

"Bu acımasız çatışmanın taraflarına, insani yardım girişi ve sivillerin korunması için adım atmaları çağrısını sürdüreceğim. BM ve insani yardım paydaşları, misyonlarından vazgeçmeyecek ve ihtiyaç halindeki insanlara yardım ulaştırmak için ellerinden gelen her şeyi yapacak." Suriye'de savaşan tarafların çatışmalara 3 gün insani yardım arası verme konusunda anlaştıklarını açıklamalarının ardından yardım görevlileri önceki gün kuşatma altındaki bölgeye yardım malzemeleri götürmüş ve bazı sivilleri tahliye etmişti.

İnsani yardım çalışanlarına, dünkü faaliyetleri sırasında ateş açılmıştı. BM, yardım görevlilerine hangi tarafın ateş ettiğine ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Survivor 2019 29.bölüm tanıtımı

Survivor Türkiye Yunanistan’da bugün eleme heyecanı yaşanacak. 19 mart 2019 Survivor’da kim elenecek? Sorusu merak konusu olurken, Survivor Türkiye Yunanistan’ın 29.bölüm tanıtım fragmanı yayınlandı. 29.bölümde neler olacak?

Survivor 2019'da 'Siyah mı beyaz mı?' oyununu kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan'da 18 mart pazartesi günü 'Siyah mı beyaz mı?' oyunu oynandı. Araba ödülünü kazanmak için Dimitra'nın takımı 'Siyah mı beyaz mı?' oyununa kaldı. Peki, otomobili kim kazandı?

Survivor 2019’da araba ödülünü kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan’da 28.bölümde yarışmacılar araba için mücadele etti. Araba ödülü tüm yarışmacının istediği bir ödül. Peki, Survivor Türkiye Yunanistan’da araba ödülünü kim kazandı? Arabayı hangi yarışmacı aldı?

Survivor 2019 28.bölüm ödül oyununu kim kazandı?

Survivor 2019’un 28.bölümünde ödül oyununda Türk ve Yunan takımı karşı karşıya geldi. Peki, ödül oyununu kim kazandı? Oyun öncesinde birer tane ödül kekinden tadan yarışmacılar oyuna moralle başladı.