Black Friday indirimleri ne zaman hangi gün başlayacak?

Black Friday indirimleri ne zaman hangi gün başlayacak?
Yayınlanma Tarihi: 04.11.2019 10:55 | Değiştirme Tarihi: 04.11.2019 10:55

Black Friday indirimleri ne zaman hangi gün başlayacak sorusunun yanıtı milyonlarca alışveriş tutkunu vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. Her yıl kasım ayında birçok vatandaşı heyecanlandıran Black Friday indirimleri için geri sayım başladı. Peki, Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak?

Black Friday indirimleri için geri sayım başladı. AVM'lerin dolup taşacağı Black Friday indirim günleri için geri sayımını sürdürmeye devam eden alışveriş tutkunları, indirimlerin başlayacağı net tarihi merak ediliyor. Peki, Black Friday indirimleri ne zaman hangi gün başlayacak? İşte 2019 Black Friday tarihi.

2019 BLACK FRİDAY NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir.

Black Friday bu yıl 29 Kasım tarihine denk geliyor.

BLACK FRİDAY TARİHİ

Black Friday, 24 Eylül 1869'da meydana gelen bir borsa felaketiydi. Yaşanan spekülasyonunun ardından, altın fiyatı düştü ve piyasalar çöktü. Günümüzde ise perakendecilerin müşterilerini çekmek için şafak vakti saatlerinde özel promosyonlar sunmaları ve kapılarını açmaları yaygındır.