Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Biz Sıramızı Savdık Artık Sıra Sinan'da'

"Biz Sıramızı Savdık Artık Sıra Sinan'da"

Sinan Çetin, yazıp yönettiği yeni filmi 'Çanakkale Çocukları'nda eşi Rebekka Haas Çetin ve oğulları Cemo ile Orfeo'ya rol verdi.

15.08.2012 11:10

Sinan Çetin, yazıp yönettiği yeni filmi 'Çanakkale Çocukları'nda eşi Rebekka Haas Çetin ve oğulları Cemo ile Orfeo'ya rol verdi. Filmde; İttihat Terakki'nin önde gelen isimlerinden 'Kasım Bey'in eşi 'Kathy' karakterini canlandıran Rebekka Hass Çetin, bu duygusal deneyimi ve setteki heyecanını Şamdan Plus dergisinden Gülru İncu'ya anlattı...-'Kathy'yi oynamak çok zor gelmedi, çünkü ben de bir anneyim. 'Kathy'nin çocukları savaşa gidiyor, onların savaşa gittiklerini öğrenince çıldırıyor meraktan, bir daha dönmeyeceklerine inanıyor. Çok tanıdık bir korku, çünkü her kadın çocukları için endişelenir. Allah'a şükür savaş yaşamadım ama çocuklarım için endişelenmek benim de yaşadığım bir duygu.

Haber ile ilgili metin girin!.Daha önce 'Romantik' filminde küçük bir rol aldım. Bence artık Sinan oyunculuk yapsın, sıra onda. Bütün rezaleti görecek o zaman, ne kadar zor bir şey olduğunu... (Gülüyor)-Haluk Bilginer usta bir oyuncu, bütün teksti biliyordu; bense bir kelime bile çıkaramıyordum. Türkçe konuşmak zaten çok geliyor bana, kameranın önünde konuşmak daha da zordu. O kadar rezil oldum ki; bütün çekimi durdurdum bir keresinde. Bu yüzden çok üzüldüm, çok ağladım.ASLINDA UTANGACIM-Oyunculuğu sevdim ve sevmeme de şaşırdım aslında çünkü ben kameranın arkasını daha çok seviyorum, önünde rahatsız oluyorum. Biraz utangacım, sesim de çok yüksek değil.-Bazen ağlamam gerekti ve sahnenin doğası nedeniyle samimi olmak lazımdı. Sinirlendiğim anlar da oldu tabii, yanımdaki insanları uzaklaştırdım bazı sahnelerde "Gidin, bana bakmayın" diye. Bazen de tam kameranın karşısındayım, herkes bana bakıyordu "Acaba nasıl ağlayacak" diye, felaketti.-Aslında oynadığım bazı sahnelerin tekrar edilmesini istediğim anlar da oldu, daha iyisi olur diye. Ancak Sinan'ın öyle bir sabrı yok. Her sabah midem bulandı, hem korkuyordum, hem de heyecanlıydım.-Kamera, beni kaydederken o an yeni bir özgürlük hissettim, bu çok hoşuma gitti. İlk defa ne istersem yapabileceğimi hissettim kameranın önündeyken. Bu tanımadığım bir özgürlüktü. Haber ile ilgili metin girin!.-Sinan çok ilginç ve zor bir insan ama aynı zamanda çok verimli. Ben bu kadar güzelliği başka bir insanda bulamadım. Her zaman değişiktir Sinan, her seferinde neyle geleceğini; neyi, nasıl isteyeceğini asla bilemezsin.-Sinan'la beraber çalışmak ve bir şeyler üretmek çok güzeldi. Ben de bir şey ekliyordum, ona bir şeyler veriyordum. Yine de müdahaleci olmak istemedim çünkü oyuncu olarak setteydim.-Oğullarım Orfeo ve Cemo ile beraber çalışmak muhteşem bir deneyimdi. Bunun için de Sinan'a çok teşekkür etmek istiyorum, çünkü onun sayesinde hem beraber olduk, hem de çok komik anlar yaşadık. Haber ile ilgili metin girin!.SEVDİĞİM DERS BELGESELCEMO ÇETİN: Küçükken yardım ederdim babama. Sonra kamera aldım elime, nereye gitsem bir şeyler çekerdim. Okulda en çok belgesel dersini seviyorum.ORFEO ÇETİN: Daha önce pek çok reklam filminde oynadım ama ilk kez uzun metraj bir filmde rol alıyorum. Bu sene de Londra'da Regent's College'da oyunculuk eğitimi alacağım.
Yorumlar | 0
üye profil