Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı

Bitcoin'in yükselişi bugün de devam ediyor. Dün 23.00 sularında 45 bin dolara yükselen Bitcoin, bir saatten kısa süre içinde bin dolar değer kazanmıştı. 

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 11:02
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 11:02
Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı

Elektrikli araç üreticisi Tesla dün nakit varlığının esnekliğini artırarak, çeşitlendirmek ve getirilerini maksimize etmek amacıyla toplam 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını duyurmuştu. Bitcoin bu açıklamanın ardından yüzde 15'ten çok yükselişe geçmişti ve açıklama sonrası 43 bin 965 dolara kadar çıkmıştı. Bitcoin açıklamaların etkisiyle yükselişine devam ediyor. Bugün de tüm zamanların rekorunu kırarak 48 bin dolar oldu.

ARTIK BİTCOİN KABUL EDECEK

Tesla'nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (Securities and Exchange Commission - SEC) yaptığı açıklamaya göre bundan sonraki aşama için düşünülen ödeme sistemi Bitcoin. Araç satışlarında Tesla'nın Bitcoin'i tercih edecek olması kripto paranın son aylardaki düşüşünün ardından tekrar yükselişe geçmesine sebep oldu.

Geçtiğimiz günlerde de Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, sosyal medya hesabı Twitter'da, profil açıklamasına Bitcoin etiketi koymuştu. Kripto para biriminin değeri, Musk'ın bu hareketinin ardından yüzde 10'un üzerinde yükselmişti. Ayrıca Twitter CEO’su Jack Dorsey, kripto para birimine de yatırım yaptığını açıklamıştı.