Birlikte yaşadığı sevgilisini, evi terk etti diye öldürdü: Pişmanım ama tahliye istemiyorum

Ankara'da kendisini terk eden 33 yaşındaki Sevgi Tekin'i, pencere camını kırıp içeri girdikten sonra yakınlarının gözü önünde vurup öldüren 26 yaşındaki Gökhan Ağtaş'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada kendini savunan Ağtaş, pişman olduğunu ancak tahliye olmak istemediğini söyledi. Ağtaş, "Pişmanım; ama tahliyemi istemiyorum. İstemeyerek de olsa ortada cinayet var. Gereğinin yapılmasını arz ederim" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2021 15:01
Değiştirme Tarihi: 03.06.2021 15:01
Birlikte yaşadığı sevgilisini, evi terk etti diye öldürdü: Pişmanım ama tahliye istemiyorum

26 yaşındaki Gökhan Ağtaş ile 33 yaşındaki Sevgi Tekin, dini nikahlı olarak birlikte yaşıyordu ancak Tekin, evi terk etti. Çiftin, 1,5 yaşında bir de oğlu vardı. 4 Ocak günü Ağtaş, Sevgi Tekin'in Ankara Mamak'taki evinin penceresini parke taşı ile kırıp içeri girdi. 

Gökhan Ağtaş, Tekin'i, yakınlarının da gözü önünde tabancayla vurarak öldürdü. Olaydan sonra gözaltına alınan Ağtaş, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gökhan Ağtaş'ın Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten öldürme', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'konut dokunulmazlığının ihlali', 'haberleşmenin ihlali', 'mala zarar verme' ve 'tehdit' suçlarından ömür boyu ve 95 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Ağtaş, duruşmaya cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanırken, avukatı da salonda hazır bulundu. Mahkeme heyeti, sanık Ağtaş'a savunmasına eklemek istediği bir şey olup, olmadığını sordu. Ağtaş da pişman olduğunu, Sevgi Tekin'in evine öldürme niyetiyle gitmediğini söyledi. Ağtaş, "Pişmanım; ama tahliyemi istemiyorum. Takdir, yüce mahkemenindir. İstemeyerek de olsa ortada bir cinayet suçu var. Gereğinin yapılmasını arz ederim" dedi.

Mahkeme heyeti, eksik evrakın tamamlanması için duruşmayı erteledi.

DHA