Birleşik Krallık tüm ülkeleri geride bıraktı! Avrupa ülkesinde büyük ölüm…

Birleşik Krallık'tan son dakika açıklaması geldi... İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, 24 Nisan itibarıyla İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'da toplam ölüm sayısının 30 bini geçtiğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2020 14:29
Değiştirme Tarihi: 05.05.2020 14:29
Birleşik Krallık tüm ülkeleri geride bıraktı! Avrupa ülkesinde büyük ölüm…

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, 24 Nisan itibarıyla 29 bin 648 insanın Covid-19 sebebiyle yaşamını yitirdiğini duyurdu.

İngiltere ile birlikte Galler’deki ölüm belgelerine göre bu sayının çıktığı açıklanırken, İskoçya ve Kuzey İrlanda’nın da dahil olmasıyla birlikte Ada’da ölüm sayısının 30 bini geçtiği açıklandı.

İTALYA’YI GERİDE BIRAKTI

Bu oranlara göre Avrupa’da corona virüsüne bağlı ölümlerde Ada, kıta Avrupası’nı geride bıraktı. Resmi verilere göre İtalya’da 29.079 insan yaşamını yitirmişti.

Bu verilere göre Birleşik Krallık ve Ada Avrupası, Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından dünya genelinde corona virüsü salgınından en çok insanın öldüğü ikinci coğrafya oldu. ABD’de 69 binden fazla insan corona virüsünden yaşamını yitirerek, “corona virüsünün yeni merkez üssü” haline gelmişti.

Reuters’ın son dakika gelişmesi olarak servis ettiği haberde, İskoçya ve İrlanda’yla birlikte Ada’da 32 bin 313 insanın yaşamını yitirdiği belirtildi. İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Guardian da, İngiliz bakanların ve yetkililerin, “Ülkelerin ölüm sayılarını karşılaştırmayın, her ülkenin baz aldığı kriterler birbirinden farklı” dediğini hatırlattı.

The Guardian, “Açıklanan veriler 24 Nisan’ın olduğu haftayı baz alıyor. Fakat haftalık ölüm sayısı 354 azaldı. Bu düşüş de haftalar sonra ilk kez yaşandı” yorumunu yaptı.