Bir kova buz yerine bir kova pirinç

ALS hastalığına dikkati çekmek için başlatılan ve tüm dünyaya yayılan "Bir kova buz kampanyası"nın yerini "Bir kova pirinç" eylemi aldı.

Yayınlanma Tarihi: 01.09.2014 13:42
Değiştirme Tarihi: 01.09.2014 14:06
Bir kova buz yerine bir kova pirinç

ALS hastalığına dikkati çekmek için başlatılan ve tüm dünyaya yayılan "Bir kova buz kampanyası"nın yerini "Bir kova pirinç" eylemi aldı. Hindistan'da bir gazetecinin başlattığı bu kampanyanın amacı ise dikkatleri yetersiz beslenmeyle mücadeleye çekmek.

Sinir sistemi hastalığı "Amiyotropik Yanal Skleroz"a (ALS) dikkat çkmek amacıyla başlatılan "Bir kova buz kampanyası"nın bir benzeri Hindistan'da yapılıyor. Ülkede yetersiz beslenmeyle mücadele için "Bir kova pirinç" eylemi başlatıldı.

Ülkenin güneyindeki Haydarabad kentinde yaşayan 38 yaşındaki gazeteci Manju Latha Kalanidhi tarafından Facebook sayfasında başlatılan pirinç yardımı kampanyası hızla yayılıyor.

Kampanya ile ülkedeki yetersiz beslenmeyle mücadele için yardım toplanması hedefleniyor.

Gazetecinin başlattığı kampanyadan sonra güneydeki Kerela eyaletinde bulunan İşletme Enstitüsü öğrencileri yardım yaptıklarını gösteren bir video yayınlarken AirAsia hayayolu şirketi de kampanyaya katılma sözü verdi.

2013 Dünya Açlık Endeksine göre Hindistan açlık sıralamasında ilk 15'te yer alıyor. (AA)