Bir günde 80 uçak! Antalya'ya Rus turist akını...

Türkiye'de turizmin başkenti olarak bilinen Antalya'ya Rus turistler adeta akın etmeye başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Antalya'ya, Rusya'dan bir günde tam 80 uçak indi.

Yayınlanma Tarihi: 11.08.2020 14:26
Değiştirme Tarihi: 11.08.2020 14:26
Bir günde 80 uçak! Antalya'ya Rus turist akını...

Türkiye ile Rusya arasında durdurulan uçak seferlerinin yeniden başlamasıyla birlikte turizmde büyük bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Türkiye'de Rus turistlerin her yıl akın ettiği Antalya'ya bir günde tam 80 uçak geldi. 

Deniz, kum ve güneş tatilinin yanında kültür turizmine de önem veren Ruslar'ın, Antalya'ya gelen yabancı turistler sıralamasında bu yıl da ilk sıralarda yer alması bekleniyor.

'TALEP ARTARAK DEVAM EDECEKTİR'

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, AA muhabirine, Ruslar için Antalya'nın önemli destinasyon olduğunu söyledi.

Rus turistlerin kente gelmesinin sektör açısından da son derece önemli olduğunu vurgulayan Yağcı, "Sektör olarak Güvenli Turizm Sertifikası programı kapsamında önemli bir çaba gösterdik ve pazarlarımıza güven verdik. Bu doğrultuda Rusya'dan ilk uçuşlar başladı. İlk günkü heyecanı gördük, böyle bir gelişmenin olması bizim için sevindirici." diye konuştu.

Bu hareketliliğin, turizm piyasasını canlandıracağını anlatan Yağcı, ilk hafta rezervasyonlarının ve uçuş planlamalarının yapıldığını bildirdi.

Güvenli Turizm Sertifikası kriterleri kapsamında sağlıklı turizimden taviz vermeyeceklerine dikkati çeken Yağcı, "Güvenli ve sağlıklı turizm hizmeti verdiğimiz sürece talep artarak devam edecektir." dedi.

Etiketler: antalya - rus - turist - turizm - rusya