Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2017 00:54 | Değiştirme Tarihi: 06.01.2017 11:32

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'deki terör saldırısının PKK tarafından planlandığını ve boyutu büyük bir terör eyleminin engellendiğini ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Adnan Menderes Havalimanı'nda saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan  Başbakan Binali Yıldırım'ın olay yerinde incelemelerde bulunacak ve hastanede yaralıları ziyaret edecek.

Başbakan Yıldırım, İzmir'deki terör saldırısı sonrası, "Ülkemiz; birlik, beraberlik ve kesin bir inançla bu zor günleri atlatacaktır. Terör belası, devleti ile omuz omuza vermiş aziz milletimizin sinesinde yok olup gidecektir." dedi. İzmir'e gelen Başbakan Yıldırım, alçak terör saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, burada yaptığı açıklamada vatandaşlardan normal hayat akışlarını değiştirmemelerini, güvenlik güçlerinin gece gündüz demeden görevlerinin başında olduğunu söyledi.

Başbakan Yıldırım, "Şunu milletimiz bilmelidir ki İzmirliler bilmelidir ki bu ülkeyi bölmek isteyen bu milletin kardeşliğini bozmak isteyen her kim olursa olsun asla bunu başaramayacak. Çünkü milletimiz kardeşliği, birliği beraberliği, bozanlara katiyen pirim vermiyor. Ama görüyoruz ki son zamanlarda Türkiye'nin başını ağrıtan enerjisini azaltan bu alçak örgütler artık vardiyalı çalışmaya başladılar. 8 saat biri çalışıyor, ondan sonra biri diğerine görevi veriyor, o diğerine veriyor. 24 saat 3 vardiya esasına göre çalışıyorlar. Bu da terörün idelojisi, kutsalı hiçbir değeri olmadığını açık şekilde gösteriyor." dedi.

"Güvenlik güçlerimiz bunlara nefes aldırmayacak"

"Bu bir bitişin arifesidir" diyen Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Bir olayı DEAŞ yapıyor, bir sonrakini geliyor PKK yapıyor, sonra 'sıra sende' diyor FETÖ yapıyor ve böylece marifetlerini ortaya koyuyorlar. Bu bir bitişin arifesidir. Milletimiz bunu bilmelidir. Bunlar çılgınca eylemleri, fedai eylemlerini, asimetrik saldırılarını bundan sonra da yapma gayreti içerisinde olacak ama bizim güvenlik güçlerimiz de bunlara nefes aldırmayacak, amansız bir şekilde enselerinde olmaya devam edecektir."

"Bu mücadelenin mutlak galibi Türkiye Cumhuriyeti olacak"

Uzun soluklu bu mücadelenin mutlak galibinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti olacağını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bundan hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Vatandaşlarımız normal hayatın akışını da değiştirmesin, eğer bunu yaparlarsa bu terör örgütlerinin emellerine hizmet etmiş olurlar. Onların istediği de zaten hayatı yavaşlatmak, durdurmak, insanların tedirgin olmasını sağlamak, korkuya sevk etmek ve böylece ülkenin bütün değerlerini aşındırmak. Buna asla müsaade etmememiz gerekiyor. Hükümetimiz, İçişleri Bakanlığımız, bütün Silahlı Kuvvetlerimiz, askerimiz, polisimiz, jandarmamız, korucularımız herkes 24 saat kış demeden, kar demeden, gece demeden, gündüz demeden görevlerinin başındadır, büyük bir azimle büyük bir heyecanla ülkemizin, milletimizin selameti için huzuru için canla başla çalışmaktadır."