Bill Gates çok konuşulan 'çip' iddialarını yanıtladı: Çok şaşırdım

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisi, komplo teorilerinin de odağı haline geldi. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft'un kurucusu Bill Gates, koronavirüs (Covid-19) pandemisi sürecinde ortaya çıkan ve kendisiyle ilgili olan komplo teorilerine ilişkin Reuters'a açıklamalarda bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 28.01.2021 10:22
Değiştirme Tarihi: 28.01.2021 11:34
Bill Gates çok konuşulan 'çip' iddialarını yanıtladı: Çok şaşırdım

2019 yılının son günlerinde Çin'in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan Covid 19 salgını, küresel ölçekte 100 milyon kişiye bulaşmış bunlardan 2.1 milyon kişinin hayatına mâl olmuş durumda. Bu süreçte çok dikkat çeken ve koronavirüsün bir bahane olduğu dünya nüfusunu azaltmak için bir plân çerçevesinde gerçekleştiği ve mikroçiplerle insanlara hakim olmak istedikleri iddiası dilden dile yayılmış bu konuda insanlar büyük bir panik ve öfke ile Microsoft'un kurucusu Bill Gates'i ve ABD'nin ünlü doktorlarından Dr. Anthony Fauci'yi bu durumdan sorumlu tutmuştu. 

İddialara çok şaşırdığını söyleyen Gates, bu denli ön plana çıkacağını hiçbir zaman tahmin etmediğini belirtti. 

Eşi Melinda Gates ile birlikte kurduğu Melinda Gates Vakfı aracılığıyla COVID-19 salgınına karşı harcanması için 1,75 milyar dolar bağış yapan Bill Gates, komplo teorilerini 'çılgınca' ve 'kötü' olarak tanımladı. "Kimse benim ve Dr. Fauci'nin bu gerçekten kötü teorilerde bu kadar öne çıkacağını tahmin edemezdi." diyen Gates, "Umarım bu son bulur" şeklinde bir dilekte bulundu.

65 yaşındaki iş insanı geçtiğimiz günlerde koronavirüs aşısı olmuştu.