Bilim Kurulu Üyesi Yeşim Taşova'dan flaş Adana açıklaması: Bitti okul açılışı falan. Öyle bir şey olamaz

Eylül ayında kademeli olarak geçilmesi planlanan yüz yüze eğitim ile ilgili konuşan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Adana'da okulların açılmayacağını ifade etti. Taşova, “Eğer şimdi bulunduğumuz noktadan bir anda çok artarsa tabi ki açılış yapılabilir mi bilemeyeceğim. Şu anki vakanın iki katına çıkarsa örneğin Adana’da bitti okul açılışı falan. Öyle bir şey olamaz" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2020 09:30
Değiştirme Tarihi: 04.09.2020 09:30
Bilim Kurulu Üyesi Yeşim Taşova'dan flaş Adana açıklaması: Bitti okul açılışı falan. Öyle bir şey olamaz

Adana'daki koronavirüs vakalarına ilişkin konuşan Yeşim Taşova, artışların geçen aylara göre çok daha fazla olduğunu ifade etti. 'Bizim korktuğumuz en önemli nokta eylül ve ekim aylarında artış olması' diyen Yeşim Taşova, birçok insanın yaz aylarında yaylalara çıktığını ya da yazlıklarına gidip kendilerini izole ettiklerini, bu kişilerin kente tekrar dönmesiyle birlikte vaka artışının yaşanacağını söyledi. 

Okulların yüz yüze eğitime açılış tarihinin de vaka sayılarıyla orantılı olduğunu belirten Taşova, “Eğer şimdi bulunduğumuz noktadan bir anda çok artarsak tabii ki açılış yapılabilir mi bilemeyeceğim. Şu anki vakanın iki katına çıkarsa örneğin Adana’da bitti okul açılışı falan. Öyle bir şey olamaz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Etiketler: yeşim taşova