Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den son dakika koronavirüs açıklaması

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra kıtalar arası yayılan ve Türkiye'nin de mücadelesini sürdürdüğü koronavirüs salgını hakkında önemli gelişmeleri paylaştı. Prof Dr. Özlü'nün son dakika açıklamalarına göre Türkiye'nin öncelikli hedefinin ilk dalgayı sonlandırmak olduğu ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi: 18.05.2020 10:20
Değiştirme Tarihi: 18.05.2020 10:24
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den son dakika koronavirüs açıklaması

Koronavirüs salgınında bundan sonraki sürecin nasıl ilerleyeceğine dair katıldığı canlı yayında son dakika açıklamalarında bulunan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Böyle giderse bayram sonu itibarıyla birinci dalgayı atlatmış olabiliriz" dedi.

Bundan sonraki sosyal hayatımızda nasıl davranmamız gerektiğine ilişkin bilgileri de paylaşan Özlü; "Türkiye'nin öncelikli hedefinin ilk dalgayı sonlandırmak olduğunu belirtti.

BİRİNCİ DALGA NE ZAMAN SONLANACAK?

"Türkiye için en yoğunlaşmamız gereken, ilk dalgayı sonlandırmak" ifadesini kullanan Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Birinci dalgada duraklama gibi geri dönme gibi risk olabilir. Böyle giderse bayram sonu itibarıyla birinci dalgayı atlatmış olabiliriz” cümlelerini de sözlerine ekledi.