Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel'den bayramlaşma uyarısı

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde herkesi ilgilendiren kritik açıklamalarda bulundu. Koronavirüsün etkin olduğu şu günlerde bayramlaşma kültürünü bir süreliğine kenara bırakmayı öneren Yamanel, "Bayramda 4 gün sokağa çıkma yasağı var. Bu kısıtlamanın sebeplerinden biri de insanların bayramı fırsat bilerek sosyal mesafe kuralını ihlal etmelerinin önüne geçmek. Bu bayramda kimseyi ziyaret etmiyoruz." dedi

Yayınlanma Tarihi: 22.05.2020 09:54
Değiştirme Tarihi: 22.05.2020 09:54
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel'den bayramlaşma uyarısı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, Ramazan Bayramı'na çok az bir zaman kala vatandaşlara kritik uyarılarda bulundu. Sosyal mesafenin korunması için Ramazan Bayramı'nda hükümet tarafından 4 günlük sokağa çıkma yasağı verildiğini belirten Yamanel, "Bu bayram kimseyle bayramlaşmıyor, kimseyi ziyarete gitmiyoruz" dedi.

BİLİM KURULU ÜYESİNDEN BAYRAMLAŞMA UYARISI

Prof. Dr. Levent Yamanel ise "Bayramda 4 gün sokağa çıkma yasağı var. Bu kısıtlamanın sebeplerinden biri de insanların bayramı fırsat bilerek sosyal mesafe kuralını ihlal etmelerinin önüne geçmek. Bu bayramda kimseyi ziyaret etmiyoruz. Üst komşuyu bile. Ziyaretçi de kabul etmiyoruz. Yan komşumuzu bile. Bayram tebriklerini bu kez dijital ortamlardan yapacağız. Virüse karşı dijital bir bayram geçireceğiz. Geleneksel kutlamamızı erteleyeceğiz" dedi.