Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: 15 Haziran’da çok ciddi rahatlama bekliyorum

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs salgınıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tedbirlerin gevşetilmesiyle ilgili son dakika açıklamalarında bulunan Kara, koronavirüsün azalacağı tarihe dikkat çekti. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, 15 Haziran’da çok ciddi rahatlama beklediğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2020 09:57
Değiştirme Tarihi: 03.06.2020 09:57
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: 15 Haziran’da çok ciddi rahatlama bekliyorum

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs salgını ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Ateş Kara gevşetilen tedbirlerle ilgili görüşlerini paylaştı. CNNT ürk canlı yayınında görüşlerini aktaran Kara, “15 Haziran’da çok ciddi rahatlama bekliyorum” dedi.

İşte Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'nın açıklamasından satırbaşları;

15 Haziran’da çok ciddi rahatlama bekliyorum. Türkiye’nin almış olduğu önemler çok önemli, ilaçlarla ciddi bir başarımız var. Kaybımız var bu can yakıcı bir durum fakat dünya sıralamasında iyi yerdeyiz. Bir can kaybını ve bir vakayı başarısızlık olarak değerlendirmeyiz. Seyahatlerimizde kurallara uymalı ve çok dikkat etmeliyiz

Öte yandan Ateş Kara sosyal mesafe kurallarına mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Kara; Bir insanla karşılıklı konuşurken aramızdaki 60 cm olmalı” dedi.