Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? Yeni tedbirler alınacak mı?

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgını sürmeye devam ederken, birçok ilde de yaşanan kademeli normalleşme sonrası son durum merak edilmeye devam ediyor. Bilim Kurulu Toplantısı'nın ne zaman yapılacağını merak eden vatandaşlar ise, Türkiye'deki son durumun ne olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? Yeni tedbirler alınacak mı?

Yayınlanma Tarihi: 25.03.2021 15:04
Değiştirme Tarihi: 25.03.2021 15:04
Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? Yeni tedbirler alınacak mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ne zaman yapılacağını merak eden vatandaşlar, haberleri takip etmeye devam ediyor. Türkiye'de kademeli normalleşme dönemine girilmesiyle birlikte, riskli illerdeki son durumun ne olduğu merak edilirken, bir yandan da yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı gündemde olan konular arasında yer alıyor. Peki, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? Yeni tedbirler alınacak mı?

BİLİM KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN? 

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında bugün saat 16:00’da video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılması bekleniyor.

Toplantının ardından yazılı açıklama yapılması bekleniyor.

BAKAN KOCA'DAN AŞI AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kullanıma hazır 1.4 milyon doz BioNTech aşısının Türkiye'ye geldiğini duyurdu.

BioNTech aşısının Türkiye'ye geldiğini duyuran Bakan Koca'nın açıklaması şöyle;

BioNTech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı. Dün ise yaklaşık 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk kez BioNTech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak.

Bugün ayrıca 700 bin dozdan fazla BioNTech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk defa kullanılacak. Aşı ,saklama koşulları uygun olan her merkezimizde uygulanacak.

Geçen hafta yapılan toplantı sonrası Sağlık Bakanı Koca açıklama yapmıştı. Tedbirlere ve kurallara uyulması çağrısını bir kez daha yineleyen Koca, son 15 günde çoğu ilde vaka artışı görüldüğüne değinmişti.