Bilim insanları açıkladı! Bu besinler sizi 2 kat hızlı yaşlandırıyor...

Bilim insanları birçok insanın her gün tükettiği besinlerle ilgili araştırmalar yaptı ve birçok besinin vücudumuza olan zararlarını belirtti. Tükettiğimiz birçok besin yaşama oranımızı 2 kat hızla düşürüyor ve vücudu hızla yaşlandırıyor. İşte bilim insanlarının tespit ettiği o besinler.

Yayınlanma Tarihi: 19.05.2020 11:19
Değiştirme Tarihi: 19.05.2020 11:19
Bilim insanları açıkladı! Bu besinler sizi 2 kat hızlı yaşlandırıyor...

İspanyal bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre aşırı işlenmiş besinler vücudumuzun yaşlanma hızının 2 kat artıyor. Birçok besin ve içeceği yer aldığı bu listede, atıştırmalıklar, çeşitli tatlılar, şekerli mısır gevreği, yarı mamul ürünler ve yapısı geri kazandırılmış et ürünleri yer alıyor. İşte İspanyol bilim insanlarının açıkladıkları ve vücudu oldukça zararı bulunduğunu belirttiği o ürünler.

O YİYECEKLER NELER?

Bilim insanlarının açıklamasına göre bu besinler vücudu 2 kat fazla hızlı yoruyor ve vücudu erken yaşlanmaya doğu götürüyor. Ürünler arasında, fırın ürünleri ve atıştırmalıklar, gazlı içecekler, çeşitli tatlılar, şekerli mısır gevreği, yarı mamul ürünler ve yapısı geri kazandırılmış et ürünleri ultra işlenmiş gıda sayılıyor. Bu gıdalar birçok katkı maddesi içermesinin yanı sıra lif oranı bazında da eksiklik yaşatıyor.