Bilic'ten CAS Yorumu

Bilic, Tromsö maçına konsantre olmak istediklerini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2013 07:42
Değiştirme Tarihi: 29.08.2013 07:40
Bilic'ten CAS Yorumu

Bilic, Tromsö maçına konsantre olmak istediklerini söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Norveç temsilcisi Tromsö ile oynayacakları karşılaşmanın, kendileri açısından sezonun şimdiye kadarki en önemli maçı olacağını söyledi.

Slaven Bilic, takım kaptanı Tomas Sivok ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, "İlk maçtaki performanstan, skordan ben ve oyuncularım memnun değiliz. Orada istediğimiz performansı gösteremedik" diye konuştu.

Norveç'teki ilk maçta golü erken bulduktan sonra rahatladıklarını belirten Bilic, "İlk maçta golü bulduktan sonra başımıza geleceğin en kötüsü geldi. Maç kendi akışında ilerler, oyunu koparırız diye düşündük. Rakibe güveni ve şansı veren bizdik. Aptalca hatalar yaptık ve bir anda geriye düştük. Son 20 dakikada gayretimiz vardı ama sihirli değnek değmişcesine durumu değiştirmek kolay olmadı" ifadelerini kullandı.

Hırvat teknik adam, güçlü bir takıma sahip olduklarını vurgulayarak, "Biraz yorgun olabiliriz. Zor bir lig maçı oynadık ama umarım kaptan ve oyuncularım yeterince dinlenmiştir. Sezonun en önemli maçına çıkacağız. 2-1 geride başlıyoruz ama yarın rakibi elemek için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

CAS KARARI
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemisi'nin (CAS), Fenerbahçe'nin cezasını onadığının hatırlatılıp, "Beşiktaş'ın cezası da cuma günü netleşecek. Bu durum Tromsö maçı öncesi futbolcularınızı etkiler mi" sorusuna Bilic, "CAS konusunda bizim elimizde olan birşey yok. Oyunculara da bunu anlatmaya çalıştık. Tamamıyla maça konsantre olmak istiyoruz. Bugün çıkan karardan sonra mutlaka kafalarının bir yerinde olacak. Bunu engellemek zor. Biz tamamen yarınki maça odaklandık. Sezonun en önemli maçı ve yarın kazanmak için çıkacağız" yanıtını verdi.