Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kaftan giydi, ok attı

Kaftan giydi, ok attı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 20 ülkeden yaklaşık 450 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen okçuluk turnuvası müsabaka ve gösterilerle devam etti. Etkinliğe katılan Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ok attı.

01.06.2015 08:33

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde düzenlenen 'Uluslararası Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivali'nde kaftan giyip ok attı.

Bilal Erdoğan 22 ülkeden sporcunun katıldığı festivalde gençlerin geleneksel sporlara ilgisinin artırılması gerektiğini belirterek şöyle konuştu: “Ok atan gencimiz, oku atarken 'Ya Hak' diyecek. Ya Hak derken, kendisini yaratan bu dünyaya kulluk için gönderen Allah'ı, Rabbi’ni düşünecek. Rabbi’ni düşünürken terbiyeyi düşünecek. Rabbi’nin rızasını kazanarak nasıl yetişirim diye düşünecek. Ya Hak derken, adaleti, doğruluğu düşünecek. İşte onun için bizim bu geleneksel sporlarımız, birer spor olmanın ötesinde gerçekten her biri ciddi birer terbiye kurumudur. Ve inşallah bu tür etkinlikleri arttırarak gençlerimize bu geleneksel sporlarımızı tanıtarak, bunlarla zaman geçirmelerini teşvik ederek inşallah 2053'ü, 2071'i kuracak olan gençliğimizi yetiştireceğiz."

 Bilal Erdoğan, konuşmasının ardından Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile birlikte kaftan giyerek kavuk taktı. Hedef tahtasının önüne geçen Erdoğan, “Ya Hak” diyerek ok attı. Bilal Erdoğan, festival kapsamında düzenlenen ok yarışlarını da izledi.

DHA

Yorumlar | 0
üye profil