Bıçaklanarak öldürülen Emre Tyler Mays'ın annesi oğlunun ölmeden önceki sözlerini söyledi

Bıçaklanarak öldürülen Emre Tyler Mays'ın annesi oğlunun ölmeden önceki sözlerini söyledi
Yayınlanma Tarihi: 09.01.2020 09:46 | Değiştirme Tarihi: 09.01.2020 11:04

Abisiyle kavga edip yaralanan ve bu nedenle Şişli Etfal Hastanesi'ne götürülen 17 yaşındaki Emre Tyler Mays, ambulanstan indirilirken kendisini başkasıyla karıştıran Akın Kutlu tarafından bu dünyadan koparıldı. Dün son yolculuğuna uğurlanan Emre Tyler Mays'ın annesi, oğlunun son sözünün 'anne' olduğunu söyledi.

Emre Tyler Mays... Henüz 17 yaşındaydı. Ağabeyiyle kavga edip yaralandığı iddiasıyla Şişli Etfal Hastanesi’ne götürülmüştü. Ambulanstan indirilirken kendisini başkasıyla karıştıran Akın Kutlu tarafından bıçaklanarak öldürüldü. O sırada yanında olan annesi Figen Mays dün cenaze töreninde konuştu: “Son sözü anne oldu. Bıçaklandı. Anne, anne diye bağırdı.”

İstanbul Göktürk’te ailesiyle birlikte yaşayan Emre Tyler Mays (17), iddiaya göre ortak kullandıkları lüks spor otomobil nedeniyle ağabeyi Sinan ile tartıştı. Kavga eden iki kardeşten Emre’nin burnu kırıldı. Ambulansla Gaziosmanpaşa’daki Taksim İlkyardım Hastanesi’ne doğru yola çıkarılan Emre, acil servisteki yoğunluk nedeniyle Şişli Etfal Hastanesi’ne götürüldü. Aynı saatlerde polise Kağıthane, Galata Deresi Caddesi 27 numara önünden de kavga ihbarı geldi. Kavgada başından yaralanan Gazi Kutlu ve oğlu Davut Kutlu Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

‘BATUHAN SANDIM’

Emre, saat 00.30 sıralarında ambulanstan sedyeyle indirildiği sırada annesinin gözleri önünde Akın Kutlu’nun (22) bıçaklı saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Emre Tyler Mays, hemen acil servise alındı ancak kurtarılamadı. Saldırgan polis tarafından hastane bahçesinde suç aleti bıçakla yakalandı. Kutlu ifadesinde, “Kağıthane’de bir restoranımız var dayımlarla ortak işlettiğimiz. Restoranın telif ve marka hakkı ile ilgili alacak-verecek meselesi oluştu. Bu sorunu konuşmak için buluşmamızda kavga çıktı. Babam ve kardeşlerim yaralanınca Şişli Etfal’e gittik. Babamın başı kanıyordu, kardeşim de öyleydi. Bu nedenle çok öfkeliydim. Hava almak için acil önüne çıktım. Ambulans geldi, sedyeyle birini indiriyorlardı. İndirilen kişiyi kavga ettiklerimizden Batuhan’a benzettim. Bu nedenle yanımda taşıdığım bıçağı çıkararak sapladım” dedi.

ANNESİ KAZA, BABASI CİNAYET KURBANI

Figen Mays'in İTO eski Başkanı olan babası Niyazi Adıgüzel, 1 Haziran 1988'de cinayete kurban gitti. Adıgüzel ile gazeteci Mevlit Işık ve mimar Davut Çelik, Ankara'daki bir otelde avukat Kürşat Özkan tarafından silahla öldürüldü. Adıgüzel o gün kızı Ülgen'in okul gecesine katılmak üzere İstanbul'a gelme hazırlığı yapıyordu. Mays'in annesi de 1984'te trafik kazasında hayata veda etti. Annesi o gün kızı Figen'in lise mezuniyeti için heyecan yaşıyordu. Haberler SABAH'ta yer bulmuştu.