Bıçakla boğazına sarılıp 'Kardeşimin telefonunu verin' dedi, 5 metre yükseklikten atladı

İstanbul Avcılar'da yabancı uyruklu olduğu belirtilen bir kişi elinde iki bıçakla bir işyerine gelerek, 'Kardeşimin cep telefonu burada kayboldu, cep telefonunu geri verin' diyerek iş yeri sahibinin boğazına sarıldı. Bu sırada işyeri sahibinin yanında bulunan arkadaşı, saldırganın elindeki bıçağı tekme ile düşürmeyi başardı. Saldırgan panikleyince 5 metre yükseklikten atlayarak kaçtı. Şoke eden anlar, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2020 15:42
Değiştirme Tarihi: 09.12.2020 15:42
Bıçakla boğazına sarılıp 'Kardeşimin telefonunu verin' dedi, 5 metre yükseklikten atladı

Avcılar'ın Tahtakale Mahallesi'nde dün saat 16.30 sıralarında şoke eden bir olay yaşandı. Bir erkek giyim mağazası önünde tanıdığı ile duran işyeri sahibi Erdem Ertek, yanına gelen yabancı uyruklu kişinin saldırısına uğradı. 

Saldırgan, kardeşinin bir gün önce mağazanın önünde cep telefonunu düşürdüğünü, bu telefonun da iş yerindeki bir kişi tarafından alındığını iddia etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Cep telefonunun verilmesini isteyen eli bıçaklı kişi,  Erdem Ertek’i koluyla boğazından tutarken, tehdit etmeye başladı. Dehşet anlarını gören mağaza sahibinin arkadaşı Salih Koçak, saldırgana tekme atarak elindeki bıçağı düşürdü. Yabancı uyruklu kişi bunun üzerine panik içerisinde kaçmaya başladı. Ertek ve Koçak’ın peşine düştüğünü gören şüpheli çarşı içindeki merdivenleri çıkarak iş yerinin yan tarafına geçti ve  metre yükseklikten yolda yürüyen bir kadının hemen yanına atlayarak kaçtı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kadın neye uğradığını şaşırırken, saldırgan kaçarak uzaklaştı. Büyük şok yaşayan Erdem Ertek, bu kişiyi daha önce hiç görmediğini, mağazaya gelince gayet sakin dille kendisine yardım etmek için elinden geleni yapacağını söylediği sırada saldırıya maruz kaldığını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ertek, Başakşehir Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak, saldırganın bulunmasını isterken, savcının isteği üzerine doktor kontrolünden geçirildi.

Haber ile ilgili metin girin!.