Beyrut'ta düğün fotoğrafı çektiren gelin ve damat patlamaya böyle yakalandı

Lübnan'nın başkenti Beyrut'ta dün korkunç bir patlama meydana geldi. Patlamada şu ana kadar en az 135 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, binlerce kişinin de yaralandığı ifade edildi. Gün boyu patlamaya ilişkin görüntüler dünya genelinde binlerce kez paylaşılırken bir gelin ve damat, faciaya düğün fotoğrafı çektirirken yakalandı. 

Yayınlanma Tarihi: 05.08.2020 21:07
Değiştirme Tarihi: 05.08.2020 21:07

Beyrut Limanı'nda, uzun süredir depoda bekleyen amonyum nitratların patlaması sonucu, büyük bir alan savaş alanına döndü. Feci patlamada şu ana kadar bildirilen vefat sayısının 135 olduğu bilinirken, 5 bin kişinin de yaralandığı kaydedildi. Yetkililer, patlama sonucu 300 bin kişinin evsiz kaldığını açıkladı.

Öte yandan patlamaya ilişkin yeni bir görüntü de sosyal medya kullanıcılarını sarsmayı başardı. Bir gelin ve damat, hayatlarının en mutlu gününde, düğün fotoğrafı çektirirken bu feci patlamaya yakalandı. 

Görüntülerde çiftin düğün fotoğraflarını çektirdiği sırada patlama meydana geldiği görülüyor ve ardından bölgede dumanlar yayılıyor. Patlamanın sesini duyan çift, yoğun dumanı görünce paniğe kapılarak güvenli bir yere doğru koştu. Çiftin durumunun iyi olduğu ve olayda yara almadığı belirtildi.

Kaynak: İHA