Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Töre krizi

Töre krizi

Beşiktaş, Gökhan Töre için Rubin Kazan'la 4 milyon 250 bin Euro'ya el sıkıştı. Genç yıldızın senelik 2.3 milyon Euro talep etmesi sonrası işler karıştı. Devreye giren Başkan Orman, "1 milyon 400 bin Euro'yu ya kabul eder ya da istediği yere gider" restini

20.07.2014 05:56

Geçen sezon takımda kiralık olarak forma giyen genç yıldız Gökhan Töre'yi kadrosuna kazandırmak için oyuncunun kulübü Rubin Kazan'la anlaşan Beşiktaş, yeni bir krizle karşı karşıya kaldı. 22 yaşındaki futbolcu için ilk etapta 7.5 milyon Euro'luk (yaklaşık 21.5 milyon TL) talepte bulunan Rusya temsilcisiyle bizzat masaya oturan ve uzun süren pazarlıkların ardından 4 milyon 250 bin Euro'da (12 milyon TL) el sıkışan Başkan Fikret Orman'ın, Gökhan'la yıllık ücret konusunda sorun yaşadığı bildirildi.Geçen sezon Siyah-Beyazlı formayı kiralık olarak giydiği dönemde 900 bin Euro'ya (2 milyon 500 bin TL) oynayan genç futbolcunun, yıllığı 2.3 milyon Euro'dan (6 milyon 600 bin TL) 4 senelik talepte bulunduğu öğrenildi. Bu isteklerin ardından küplere binen Başkan Orman'ın İngiltere'de yöneticiler Mete Vardar ve Ahmet Nur Çebi'yle yaptığı toplantıda, "Daha önceden siz sadece Rubin Kazan'la anlaşın imzayı atayım diyordu. Takım içindeki dengeleri bozmam. Ona ancak Oğuzhan'ın aldığı 1 milyon 400 bin Euro'yu verebiliriz. Ya kabul eder ya da istediği yere gider" restini çektiği ifade edildi.

Bilic devreye girdiBu gelişmenin ardından devreye giren teknik direktör Slaven Bilic'in, oyuncuyla bir görüşme yaptığı bildirildi. Genç yıldızın menaceri Ahmet Bulut'un, da aradaki farkı kaldırmak için yoğun çaba sarf ettiği öğrenilirken, olumsuz havaya rağmen Gökhan'ın, Orman'ın şartları kabul etmesi bekleniyor.
Yorumlar | 0
üye profil