Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

İsveçli kız maganda kurbanı

İstanbul’a tatile gelen Maggie Bagdo, eğlenmeye gittiği Beşiktaş’taki barın girişinde maganda kurşunlarına hedef oldu. Mekana ‘damsız’ diye alınmayan 5 magandanın kurşunlarının başına isabet ettiği genç kadın, hastanede kurtarılamadı.

25.05.2015 10:00

İstanbul’a tatile gelen Maggie Bagdo, eğlenmeye gittiği Beşiktaş’taki barın girişinde maganda kurşunlarına hedef oldu. Mekana ‘damsız’ diye alınmayan 5 magandanın kurşunlarının başına isabet ettiği genç kadın, hastanede kurtarılamadı.

İstanbul Beşiktaş’ta Masquerade Club isimli eğlence mekanı önünde önceki gece silahlar patladı. Akşam 03.30 sıralarında meydana gelen olayda otomobil ile caddeden geçen kişiler, mekana ateş etmeye başladı. Silah sesleri üzerine mekanın girişinde büyük bir panik yaşandı. İnsanlar sağa sola kaçışırken bir kişi yere yığıldı. Silahların patladığı sırada arkadaşlarıyla birlikte mekana eğlenmeye gelen İsveç vatandaşı Maggie  Bagdo, başına isabet tek kurşunla ağır yaralandı. 30 yaşındaki Maggie  Bagdo kaldırıldığı Şişli Etfal Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

 ‘Damsız giremezsiniz’ kavgası

 Olayın ardından mekana gelen polis ekipleri, boş kovan ve delil topladı. Yapılan incelemede otomobilden açılan ateşin 9 mm lik tabancadan açıldığı tespit edildi. Polis ekiplerinin yaptığı incelemelerde akşam saatlerinde eğlence mekanına gelen beş kişinin kapıdaki güvenlikçiler tarafından içeri alınmadıkları için tartışma yaşadıkları belirlendi. Polisin bu yönde yaptığı incelemede magandaların ateş ettiği otomobilin plakası kısa sürede tespit edildi. Plakadan yola çıkan polisler kısa sürede otomobili buldu. Olayla ilgili üç kişi de gözaltına alındı. Ancak gözaltına alınan bu kişiler, ifadelerinde saldırıyı yapan arkadaşlarının olaydan sonra kaçtığını söyledi. Polis şimdi kimliği tespit edilen şehir magandasının izini sürüyor.

 İki gün önce tatile geldi

 Magie  Bagdo’nun iki gün önce tatil için arkadaşlarıyla birlikte İsveç’ten geldiği öğrenildi. Sultanahmet civarında bir otele yerleşen İsveçli turist kafilesinin gündüz tarihi yerleri gezdikten sonra akşam yemeği yediği ve daha sonra İstanbul’un gece hayatını da görmek için sözleştikleri öğrenildi. Akşam 03.30 sularında Beşiktaş’taki mekana gelen İsveçli kafilenin bardan dışarıya sigara içmek için çıktıkları sırada olayın yaşandığı öğrenildi. (Vatan)

Yorumlar | 0
üye profil