Hastane önünde gazlı müdahale

Hastane önünde gazlı müdahale
Yayınlanma Tarihi: 11.03.2014 10:57 | Değiştirme Tarihi: 11.03.2014 11:39

Berkin Elvan, 269 gün sonra hayatını kaybetti. Hastane önünde Berkin’in ölümünü protesto eden gruba polis ekipleri müdahale etti.

Gezi Parkı gösterileri sırasında başından gaz bombası fişeğiyle vurulan Berkin Elvan, 269 gün sonra hayatını kaybetti. Hastane önünde Berkin’in ölümünü protesto eden gruba polis ekipleri müdahale etti.16 yaşındaki Berkin Elvan, Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı biber gazı fişeğiyle başından yaralandı. Komaya giren Berkin Elvan, 269 gündür yoğun bakımda tedavi görüyordu.Berkin Elvan’dan bu sabah saatlerinde acı haber geldi. Elvan, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetti.Berkin Elvan için günlerdir hastane önünde bekleyen grup, ölüm haberiyle yıkıldı.Hastane önünde protesto gösterisi yapan gruba biber gazlı müdahalede bulunuldu.

Haber ile ilgili metin girin!.Hastane yakınında çöp konteynerleriyle yola barikat kuran gruptakiler, taş ve sopalarla çevik kuvvet midibüslerinin geçmesine engel olmaya çalıştı.Bir midübüsün bagajını açan göstericiler, polis kalkanları ile bazı eşyaları yola savurdu.Yolun açılmasının ardından polis araçları bölgeden ayrıldı. Atılan taşlar nedeniyle araçlarda hasar oluştu.Bu arada, gruptan bazıları, E-5 Karayolu'ndan geçen polis araçlarını da taşladı. Bu sırada bir polisin, aracından uyarı amacıyla havaya ateş açıldığı görüldü.Olaylar sırasında yaralanan bir kişi, hastanede tedavi altına alındı.Öte yandan, gazlı müdahale sırasında hastane bahçesinde bulunan vatandaşlar da etkilendi.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Berkin Elvan'ın babasını aramış ve sağlık durumuyla ilgili bilgi almıştı.  Haber ile ilgili metin girin!.