Benjamin Button Bangladeş'te doğdu

Benjamin Button Bangladeş'te doğdu

Yaşlı bir adam görünümünde doğup gittikçe gençleşen bir adamın hikayesini anlatan Benjamin Button filminin hikayesi Bangladeş'te gerçek oldu...

Dünya basını Benjamin Button filmini hatırlatan bebeği konuşuyor. Bangladeş'te 4 milyonda bir görülen bir doğum gerçekleşti. Yaşlı bir adam görünümünde doğup gittikçe gençleşen bir adamın hikayesini anlatan Benjamin Button filmini hatırlatan bir bebek Bangladeş'te dünyaya geldi.

"Magura kentinde doğan küçük bebek kırış kırış yüzü, kocaman gözleri ile dikkat çekiyor. Nadir görülen ve erken yaşlanma hastalığı olarak bilinen progeria hastalığıyla ile doğan bebeğin durumu 4 milyon doğumda bir görülüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Tanrı'ya şükrediyoruz"
Hücreleri normalden erken yaşlanan bebekler çok fazla yaşamıyor. Bebeğin babası, Biswajit Patro ise oğlunun durumundan şikayetçi olmadıklarını, sadece Tanrı'ya şükrettiklerini, mutsuz olmaları için bir neden olmadığını söyledi.

Aile meraklı insanların evlerini sık sık ziyaret ederek bebeklerini de görmek istediğini belirtti.

Progeria nedir?
Progeria çok nadir görülen genetik bir bozukluktur. Tek bir genin anormal protein üretmesinden kaynaklanır. Bu şekilde doğan bebekler genellikle 13 yaşından daha uzun süre yaşayamazlar.

Görüntülenme : 1451 Güncelleme Tarihi: 29/09/2016 14:12:35
Yayınlanma Tarihi: 29/09/2016 14:05:27

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin