"Ben de MHP'ciyim beni neden dövdünüz?"

'Ben de MHP'ciyim beni neden dövdünüz?'
Yayınlanma Tarihi: 08.09.2015 15:32 | Değiştirme Tarihi: 08.09.2015 15:32

Antalya’da gece HDP İl Başkanlığı binasına yapılan saldırı sarısında öfkeli kalabalığın gazabına uğrayıp linç edilmek istenen genç, Burdur Bucaklı çıktı, üstelik “Ben de MHP’ciyim” diye bağırdı!

Olay, Muratpaşa İlçesi’ne bağlı Yüksekalan Mahallesi’nde bulunan saat HDP İl Başkanlığı binasının çevresinde yaşandı. Dün gece 20.00 sıralarında Kapalı Yol’da toplanıp HDP İl Başkanlığı binasına saldırarak, camlarını kıran yaklaşık 200 kişilik grup ile polis arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. Bozkurt işaretleri yapıp “Dişe diş, kana kan,  intikam intikam” sloganları atan grup, İl Başkanlığı binasının çevresinde HDP’li olduğu belirtilen kişilere saldırdı. Bu sırada  Antalya’da mevsimlik işçi olarak çalışan bir kişi sırtından bıçaklandı. Antalya  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde tedaviye alındı.

Tekme tokat dövdüler

Polis, TOMA ve panzerle kalabalığı dağıtmaya çalışırken, saat 00.08’de gruptan bazıları, MarkAntalya AVM’nin tramvay durağı yönünde esmer tenli bir kişiyi görünce saldırıya geçti. Yaklaşık 10 kişilik grup, genci tekme tokat dövdü. Grup, yerde sürüklenen genci tekmelemeye devam etti. Bu sırada kaçmaya çalışan genç, Şarampol Kavşağı’ndan yolun karşı tarafına terliklerini bırakıp yalın ayak kaçmaya çalıştı. Öfkeli kalabalık, gencin peşinden koşarak onu bir kez daha yakalayıp dövmeye devam etti. Linç edilmek istenen gencin imdadına sivil polis ekipleri yetişti.

"Ben de MHP'ciyim beni neden dövdünüz?"

Bu sırada genç, sivil polise “Abi ben Burdurluyum, beni neden dövüyorlar anlamadım” dedi. Sivil polis memuru, gencin kimliğini eline alıp, öfkeli kalabalığa doğru göstererek, “Adam Burdur Bucaklı, yaptığınız iş mi şimdi, hiç mi kafanız çalışmıyor” diye bağırdı. Dayak diyen genç de polisin bu uyarısı üzerine kalabalığa, “Ben de MHP’ciyim, neden beni dövdünüz?” diye seslendi. Polis, öfkeli kalabalığı dağıttıktan sonra, gence kimliğini verdi. Dayak yiyen genç, öfkeli kalabalıktan şikayetçi olacağını söyledi.