Beklenen açıklama dün yapılmıştı! Aleyna Çakır'ın babası kızının mezarına gidip müjdeyi verdi

Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada, uzun süredir beklenen Adli Tıp raporu dün açıklanmıştı. Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in bedeninde tespit edilen DNA örneklerinin, yürütülen soruşturmada Ümitcan Uygun'ın DNA ile örtüştüğü belirtilmişti. Bu gelişme üzerine Aleyna Çakır'ın Kırşehir'de yaşayan babası Mehmet Esen, kızının mezarına gidere müjdeyi verdiğini belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2021 12:02
Değiştirme Tarihi: 05.02.2021 12:02
Beklenen açıklama dün yapılmıştı! Aleyna Çakır'ın babası kızının mezarına gidip müjdeyi verdi

Kızının mezarına giderek 'rahat uyu diye seslendim' diyen Baba Mehmet Esen, bunun daha başlangıç olduğunu ve avukatın da süreci takip ettiğini aktardı. 

Baba Esen, 'Abisinin de oğluma yaptığı tehditler yanına kalmayacak, bakanlarla fotoğraf çektirip boy göstermeye gerek yok bizler adalete güveniyoruz. Yaşadığımız süreçte en çok teşekkürü gazetecilere yapıyorum. Onlar olmasaydı sesimizi duyuramazdık. Müge Anlı’ya da teşekkür ederiz sesimiz oldu" dedi.

NE OLMUŞTU?

Aleyna Çakır olarak bilinen Esen, 3 Haziran 2020’de Keçiören’deki evinde bornoz kuşağına asılı şekilde ölü bulunmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce Esen’e şiddet uyguladığı anlara ait görüntüleri ortaya çıkan Esen’in erkek arkadaşı Ümitcan Uygun gözaltına alındı. Uygun, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Soruşturma kapsamında Esen’in bedeninde tespit edilen DNA profillerinin kime ait olduğunun tespiti için Adli Tıp Kurumundan rapor istendi. Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığı, DNA üzerinde yapılan inceleme sonrası rapor hazırladı. Raporda Esen’in bedeninde tespit edilen DNA örnekleri ile Ümitcan Uygun’un DNA’sının uyumlu olduğu belirtilmişti.

Kaynak: DHA