Bekir Bozdağ'dan 'Berkin' açıklaması

Bekir Bozdağ'dan 'Berkin' açıklaması
Yayınlanma Tarihi: 12.03.2014 19:06 | Değiştirme Tarihi: 12.03.2014 19:02

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bugün toprağa verilen Berkin Elvan için başsağlığı diledi. Konuyla ilgili açılan soruşturmaya da değinen Bozdağ, "Failleri hesap verecek" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde partisinin Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.Bakan, gelen bir soru üzerine Gezi olayları sırasında yaralanan ve 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan ile ilgili soruşturmaya değindi.

Haber ile ilgili metin girin!.Başlatılan soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Bozdağ, "Bu hadisenin fail veya failleri kimler ise hesap verecek" dedi.Bozdağ, "Ben buradan tekrar Berkin Elvan'a, Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun, ailesine, yakınlarına bir kez daha başsağlığı istiyorum. Türkiye'de böylesi üzücü hadiselerin bundan sonra olmamasını temenni ediyorum. Tabi Berkin Elvan'la ilgili olaylar nedeni ile geçmişte hem idari soruşturma başlatılmış durumda hem de adli soruşturma başlatılmış durumda. Şu anda soruşturmalar bildiğim kadarıyla devam ediyor. Tabi bu soruşturmaların sonucunda dava açılması, yargılama yapılması söz konusu olacaktır. Biz de bu hadisenin fail veya failleri kimler ise bunların yargı önüne çıkıp hesap vermesini ve hak ettiği ceza ne ise onu adaletin vermesini bekliyoruz" diye konuştu. Haber ile ilgili metin girin!.