Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi tarih verdi mi?

Bekçilik sınav sonuçlarının ne zaman hangi gün açıklanacağını merak eden bekçi adayları, konuyla alakalı internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Polis Akademisi ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden duyurulacak olan sonuçlar için geri sayım başladı. Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi tarih verdi mi?

Yayınlanma Tarihi: 15.02.2021 10:56
Değiştirme Tarihi: 15.02.2021 10:56
Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi tarih verdi mi?

Bekçilik sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden binlerce bekçi adayı, konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. 20 Ocak tarihinde gerçekleşen bekçilik sınavlarının ardından tarih araştırması yapan adaylar, Polis Akademisi tarafından belirtilen sonuç tarihini merak ediyor. Peki, bekçilik sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bekçilik sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih.

BEKÇİ ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik sınav sonuçları 15 Şubat tarihinde açıklanacak. Adaylar sonuçlarına https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecekler. Henüz sonuçlar erişime açılmadı. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar 17 Şubat 2021 tarihi saat 17.00’a kadar aynı usullerle yapılacaktır.

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında;

[Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.